Úvod CESTOVÁNÍ Dovoleným all-inclusive odzvonilo! Po čem letos všichni šílí?

Dovoleným all-inclusive odzvonilo! Po čem letos všichni šílí?


Všichni moderní cestovatelé letos vyhledávají dovolené, díky kterým budou moct „zažít zemi na vlastní kůži“. Chtějí si užít místní kulturu, ochutnávat tradiční speciality a vyzkoušet místní víno či pálenku. Kam a jak vyrazit, když chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou a zároveň necestovat přes půl světa?

Krásy řeckých ostrovů

Nádherné divoké řecké pláže jsou oblíbenou destinací českých dovolenkářů. Je to domov otevřených přátelských lidí, kteří žijí na prosluněných pláních s vůní olivových hájů v prostředí protkaném starodávnými bájemi. Řecké jídlo navíc patří mezi nejvyhlášenější kuchyně na světě – v Řecku můžete ochutnat skvělou zeleninu (rajčata, olivy, lilky, papriky a další), pokrmy z masa i ryb (velmi oblíbené je jehněčí), sýry nebo vyhlášený řecký jogurt. Nebudete vědět, po čem sáhnout jako první!

Dovoleným all-inclusive odzvonilo! Po čem letos všichni sili_1

V turistických oblastech najdete spoustu hotelů, které vám nabídnou dovolenou za rozumnou cenu, nedaleko od přeplněné pláže, s typickým hotelovým bufetem ráno, v poledne i večer. Pokud ale chcete něco více, je třeba si vybírat. Zvolte místa na ostrovech, která si zakládají na tom, že mají atmosféru, nejsou přeplněné turisty a poskytují dokonalé zázemí. Místo hotelového bufetu si zvolte dovolenou bez jídla a vyrazte do taveren, kde za rozumnou cenu ochutnáte božské místní jídlo.

Kam tedy vyrazit? Nadchne vás třeba dvoutisícové městečko Paleochora na jihu nádherné Kréty, přímořské městečko Vassiliki v zeleném údolí na jihu Lefkady nebo vesnička Stegna na ostrově Rhodos.

Tajemství bulharského pobřeží

Bulharsko možná není tak známé jako Řecko, ale dovolená v Bulharsku vás nadchne stejně jako jiné mnohem známější destinace. Bulharsko je skrytý poklad plný nádherných písčitých pláží na pozadí malebných hor, s léčivým mořem a rozmanitou kuchyní. V Bulharsku se potkávají slovanské kuchyně s chutěmi Balkánu a tvoří skvělý mix. Oceníte zejména místní skvělou zeleninu, ovoce a bylinky (velmi oblíbená je čubrica neboli saturejka), místní lahodná vína a silné pálenky nebo skvělý balkánský sýr. Užít si tak můžete třeba skvělé dušené nebo grilované maso s dobrým šopským salátem. Nebudete se chtít vrátit!

Dovoleným all-inclusive odzvonilo! Po čem letos všichni sili_2

Stejně jako v Řecku volte menší destinace a dbejte na doporučení delegátů, kteří vás pošlou do těch nejlepší restaurací, kde budete moct zažít kouzlo Bulharska na vlastní kůži. Oblíbenou bulharskou destinací je pobřeží Černého moře. Ideální je pro rodiny s dětmi, které chtějí krásnou dovolenou za rozumnou cenu, navíc v místě, kde se domluvíte i česky, a kam se dopravíte poměrně krátkým letem. Doporučit můžeme město Burgas a okolí, především Carevo, Lozenec a Sozopol.

Jak zažít tu nejlepší dovolenou

Vyberte si kvalitní cestovní kancelář, která nabízí jen osobně prověřené hotely a apartmány na méně známých kouzelných místech, kde uniknete turistickému ruchu a budete moct zažít zemi na vlastní kůži.
Kam dál?