Domácí theraflu: Naučte se tento recept a neplýtvejte stovky korun na instantní nápoje proti chřipce


Podzim se nám spojuje se sychravým počasím a pestrobarevnými listy, které pomalu ale jistě opouštějí větve stromů. Další věc, na kterou si vzpomeneme při slově podzim, je samozřejmě chřipka.

Počasí je častokrát chladné, plné deště, větru a někdy i sněhu. Jak bojovat proti chřipce, pokud nechcete utrácet peníze za známé značky, které vyrábějí nápoje proti nachlazení?

chripka1

Rozpustné práškové nápoje se staly velmi známým nástrojem v boji proti chřipce a nachlazení. Když je vypijete, zahřejí vás a na nějaký čas vám mohou ulevit. Problémem však je, že tyto léky onemocnění neřeší, jen zmírňují příznaky. Tělo i nadále funguje na kritický režim, spotřebovává zásoby vitamínů, a to dále oslabuje vaše tělo.

Pokud jste proti těmto instantním nápojem proti chřipce a nachlazení, máme pro vás recept na domácí, přírodní a velmi chutné „theraflu“, které vám pomůže čelit chřipce a nachlazení. Budete překvapeni, jak rychle zabírá!

Budete potřebovat:

chripka2

 

2 citrony

2 lžíce medu

30 až 40 gramů čerstvého zázvoru

postup:

Oloupané citrony důkladně omyjeme a nakrájíme na čtvrtky. Pak je umeleme v mlýnku nebo rozmixujeme v mixéru. Pokud dáváte přednost právě jemnější chutí, je vhodné citrony na začátku oloupat. Pokud vám však nevadí trochu hořkosti a zakoupili jste bio citrony, můžete je nechat i se slupkou.

Kořen zázvoru oloupeme a nastrouháme na jemno. Přidáme ho do citrónové pasty.

Přidáme med a promícháme. Na závěr směs dáme do nádoby, kterou umístíme hlavou dolů do vařící vody, podobně jako při přípravě dětské výživy. Celou směs necháme vychladnout na pokojovou teplotu a umístíme do chladničky.

chripka3

Pokud trpíte nachlazením nebo máte chřipku, stačí když si jednu lžíci této medicíny zalijete teplou, ideálně 40-stupňovou vodou. Je to z toho důvodu, aby se nevytratily léčivé vlastnosti. Nejlépe uděláte, když tento nápoj budete pít po jídle. Tuto vitamínovou bombu mohou pít spolu s dospělými i děti a nemusíte se obávat předávkování. Nápoj můžete pít i preventivně.

Věřím, že vás v tomto chladném počasí bude nemoc obcházet, a pokud se i náhodou dostaví, přeji vám brzké uzdravení.