Domácí analgetikum z oleje a soli: Tento lék našich babiček vás zbaví bolesti kloubů, svalů a dokonce i páteře


Mnozí z nás se již setkali s bolestí hlavy, kloubů, či svalů. Někdo takové bolesti zažívá často a ti, co mají štěstí je zažijí jen párkrát za život. Často je však přetrpíme se zaťatými zuby a snažíme se pomoci si dostupnými léky z lékárny. Mám pro vás řešení, které určitě stojí za vyzkoušení. Navíc ušetříte spoustu peněz za léky, což se určitě hodí.

anelgetikum1

 

 
Problém s užíváním léků spočívá v tom, že jsou často návykové a konec konců, po čase ztrácejí svůj účinek. Pokud léčíme nějaký problém, měli bychom se porozhlédnout i po přírodnějších formách, alternativních, či tzv. babských receptech. Možná tento pomůže právě vám. Vedlejší účinky? S tímto přípravkem určitě žádné.

Jak zmírnit bolest?

Nejprve je nutné, abyste si uvědomili, jaký druh bolesti vás trápí. V případě, že se jedná o problém, který je spojen s páteří, klouby, otoky a pohmožděninami nebo modřinami, tento lék je pro vás vhodný.

anelgetikum2

 

 
Klouby navíc vyžadují zvýšenou pozornost. Léčba bolesti kloubů prostřednictvím soli je velmi stará metoda, o které naši předkové velmi dobře věděli. Stejně dobrý efekt má sůl i na páteř. Sůl má skvělé účinky a její přednost spočívá zejména v tom, že dané místo zahřívá a uvolňuje svaly. Tento lék však neléčí jen bolest kloubů.

Sůl také dokonale vsakuje přebytečnou vlhkost. To je důvod, proč je vhodná pro léčení otoků a modřin, či odřenin. Je to podobný princip jako když se aplikuje jód do uší. Sůl zlepšuje krevní oběh a čistí tělo od toxinů.

anelgetikum3

 

 
Vše, co budete potřebovat je kvalitní sůl a olivový olej. Pokud máte tyto dvě složky, můžete se pustit do výroby léku.

postup:

V misce si smícháme cca 20 lžic olivového oleje a 10 lžic kvalitní soli (já jsem použila himalájskou). Směs nalijeme do uzavíratelné nádoby a necháme ji zavřenou stát po dobu dvou dnů na místě, kde je pokojová teplota. Za ten čas se do oleje uvolní všechny prospěšné látky a lék je připraven k použití.

Jak na to?

anelgetikum4

 

 
Solnou masáž je nejvhodnější provádět ráno nebo v dopoledních hodinách. Zkontrolujte postižené oblasti. Pokud tam máte drobné rány, sůl by se do nich neměla dostat a tedy musíte počkat, až se ranky zahojí.

Sůl s olejem lehce promícháme a trošku si nalijeme do dlaní. Masírujeme postižené místo a dáváme si pozor na intenzitu. Neměli bychom masírovat příliš silně. Jemné krouživé pohyby budou dostatečné.

Výsledek závisí na délce masáže. Můžete začínat na třech minutách a postupně se můžete dopracovat až k 20 minutám. Když dokončíte masáž, sůl nesmývejte. Stačí, když postižené místo utřete papírovým kapesníkem.

anelgetikum5

První výsledky byste měli pozorovat již po prvním týdnu intenzivního masírování. I drobné bolesti se vytratí a dokonce mohou i zcela zmizet. Pokud vám již nepomáhají žádné léky z lékárny, určitě byste měli vyzkoušet tuto ověřenou metodu.

My vám samozřejmě přejeme, aby vás i v tomto roce obcházeli všechny bolesti a starosti a hlavně, pevné zdraví!