Úvod RECEPTY Pečení Dokonalý recept na karamelové řezy s banánem, které si zamiluje celá rodina

Dokonalý recept na karamelové řezy s banánem, které si zamiluje celá rodina


Pečete pořád dokola to samé? Bábovka střídá perník a ten zase štrúdl? Zkuste něco nového a přitom vyzkoušeného. Naše redakce si zamilovala tyto dokonalé karamelové řezy, a tak věříme, že si je oblíbíte i vy!

Co budete potřebovat na těsto:
1 ks banán
4ks vajíčka
1 šálek polohrubé mouky
100ml olej
10g skořice
1 balení prášku na pečení
4 lžíce cukru

Co potřebujeme na náplň:
100g cukr krupice
200ml smetana na šlehání
150g máslo
200g kysaná smetana
250ml mléka
4ks banán

Ozdoba:
50g čokolády

 

 

 

banandort1

Postup:
Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny. Postupně přidáme olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva a skořicí. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech, který sme si vyložili papírem a na dno poskládali na kolečka nakrájený banán. Pečeme při teplotě 190stupňů pěkně do zlatova. V hrnci zkaramelizujeme 300g cukru.

Když máme karamel hotový, přiráme smetanu na šlehání a za stálého míchání hmotu spojíme. Odstraníme z ohně a do ještě teplého karamelu přidáme máslo, které mícháním rozpustíme a necháme vychladnout. Zakysanou smetanu smícháme s mlíkem a následně přidáváme po částech karamelizovanou hmotu. Spojíme. Pokud by byla hmota příliš řídká, tak vynecháme mléko.
1/3 krému navrstvíme na upečený plát těsta, naložíme banány (vcelku a nebo je můžeme nakrájet) a potřeme je krémem. Vrch zdobíme strouhanou čokoládou a nebo karamelovým dipem.

 

 

banandort2

Dobrou chuť
loading...

Kam dál?