Do pračky jsem spolu se zimní bundou přidala i 3 tenisové míčky. Když zjistíte, proč jsem to udělala, budete to tak dělat také


S nástupem chladného počasí jsme ze skříní vybrali zimní bundy, termo prádlo a vše praktické a pohodlné oblečení. Hlavně, aby nám bylo teplo! Sice je stále zima, ale s přicházejícími slunečními paprsky už zoufale toužíme po jaru. Zimní bundy je však třeba vyčistit, vyprat a opět na půl roku odložit do skříní.

tenisove micky pracka1

 

 
Čistírny jsou zbytečně drahé a řekněme si pravdu, nezaneseme tam bundu a kabáty každého člena rodiny. Vždyť bychom se nedoplatili! Chcete-li ušetřit nějaké peníze, bundy můžete vyčistit i doma, jen je dobré vědět, jak na to. Než dáte bundy do pračky, měli byste vědět toto.

Před praním je důležité zkontrolovat všechny knoflíky a zipy. Všechny zipy poodopínáme, knoflíky rozepneme a zkontrolujeme, zda se náhodou neuvolnily. Bundu převrátíme naruby a pokud máme na kapuci nějakou kožešinu, odepneme ji, pokud je to možné.

tenisove micky pracka2

 

 
Projdeme všechny otvory a kapsy a samozřejmě vybíral vše, co v nich zbylo. Bundu pereme samostatně nebo s nějakou jinou bundou, která se vejde.

Při praní používáme pouze tekutý prací prostředek, který je určen pro praní jemných tkanin. Práškový prostředek si necháme na klasické praní oblečení. Pokud máte bundy z funkčních materiálů, je dobré použít tekuté prostředky určené přímo na praní sportovních a funkčních věcí. Chráníte tak samotné funkce, jako například nepromokavost. Takové prostředky zakoupíte například přímo v obchodech se sportovním oblečením.

Co se režimu týče, pračku nastavíme na šetrný program. Pereme při nízkých teplotách, nejlépe na 30 stupních. Máchat byste měli 3 až 4 krát.

tenisove micky pracka3

 

 
Máme pro vás i skvělý trik s tenisovými míčky. Po oprání vložte k bundě 3-4 tenisové míčky. To však v případě, že ždímáte nebo vkládáte bundu do sušičky. Tenisové míčky zabrání tomu, aby se zabránilo shlukování materiálů v bundě, funguje to i na žmolky a i proti hrudkám z prachového peří.

Bundu sušte na vzduchu venku, případně na věšáku uvnitř pokoje. V žádném případě bundu nesušte při nebo na radiátoru.

tenisove micky pracka4

Péřová bunda schne více než 24 hodin a pravidelně byste takovou bundu měli načechrat. aby vnitřek dobře uschlo.

Pokud budete dodržovat tyto cenné rady, vaše bunda bude vypadat skvěle i několik let. S takovým úmyslem si ji přece i kupujeme. Když už stojí hodně, ať alespoň vydrží co nejdéle.