Do kuřecích prsou jsem vložila plátky sýra, šunky, slaniny, vajíčko a zabalila. Minimální množství ingrediencí a tak chutné


Kuřecí je nejdostupnější produkt, ze kterého si můžete připravit nespočet chutných jídel. Stačí být vždy originální a máte vhodný pokrm pro každou příležitost!

Tento recept je jednoduchý a vaše účast na jeho přípravě bude minimální, což ocení každý člověk.

Kuřecí roláda s vajíčkem

vajicko kureci maso1

 

 
(Ingredience na 1 roládu)

1 kuřecí prsa (2 poloviny)
4 plátky slaniny
2 plátky vařené šunky
2 plátky sýra
2 uvařená vajíčka
1 cibule
200ml bílého suchého vína
sůl
Koření (dle vaší chuti)

postup:

Kuřecí prsa si rozprostřete na rovnou plochu, přikryjte fólií a zlehka pobouchejte paličkou na maso. Osolte a opepřete.

vajicko kureci maso2

 

 
Na vrch položte plátky slaniny (dodají masu šťavnatost), sýra a šunky.

vajicko kureci maso3

Do středu položte natvrdo uvařená vajíčka a vše srolujte do rolády. Přidržujte si okraje, protože vajíčka mohou snadno vyklouznout a roládu si omotejte provázkem.

vajicko kureci maso4

 

 
Cibuli si nařežte na půlkruhy a položte ji do zapékací mísy vymazané rostlinným olejem nebo máslem. Na cibulový základ položte masovou roládu a vše podlijte vínem. Vložte do trouby předehřáté na 190 stupňů a pečte 40 minut. Pravidelně zalévejte vytvořenou šťávou, kterou masíčko vypustilo.

vajicko kureci maso5

Roládu nakrájejte na menší kousky a zalijte omáčkou. Můžete zvolit například zakysanou smetanu s česnekem, sýr s vařenými vajíčky a hořčicí nebo sladko-kyselou rajčatovou. Mimochodem, několik různých omáček podávaných současně v malých miskách uspokojí chuťové buňky všech přítomných u stolu!