Úvod KRÁSA A MÓDA Dlouho mě trápily vrásky na krku a ochablá kůže na rukou. Pak...

Dlouho mě trápily vrásky na krku a ochablá kůže na rukou. Pak jsem však objevila něco, díky čemu moje pokožka doslova omládla


Častým projevem stárnutí kůže je ztráta kolagenových a elastinových vláken, což způsobuje, že je naše kůže ochablá. Ztrácí elasticitu, pružnost a zároveň i vodu. Všechny tyto projevy jsou viditelné v podobě vrásek, ochablého svalstva či suché nebo naopak velmi mastné pokožky.

kuze ochabnuta1

 

 
Těmto projevům se však umíme účinně vyhnout. Zdravou pokožku ovlivňuje mnoho faktorů. Jsou to například strava, hormonální poruchy, drastický úbytek hmotnosti, pohyb či celková životospráva.

Nemusíte však zoufat, existuje účinný způsob jak můžete ochablou pokožku obnovit.

kafrový olej

Kafr je rostlina velmi podobná skořici, získává se ze stromů z čeledi gáfrovikovitých. Je velmi populárním pomocníkem při péči o pleť a vlasy. Kafr byl objeven před mnoha lety na dálném východě. V Ajurvédské medicíně ho lidé používali hlavně na zvýšení obranyschopnosti.

kuze ochabnuta2

 

 
Dnes se už z něj vyrábějí různé mastičky či oleje. Kafr má mnohé příznivé účinky, jsou to například léčba akné, zjemnění hlubokých vrásek ale zároveň se používá i na podporu růstu vlasů. Díky bohatému složení a schopnosti obnovit buňky v našem těle má tento produkt skvělé účinky na stárnoucí a ochablou kůži. Kafr totiž napomáhá prokrvit naši kůži což zároveň zapříčiňuje i rychlejší obnovu buněk.

kuze ochabnuta3

 

 
Při používání kafru byste však měli být velmi opatrní. Tento olej je známý tím, že má pronikavou vůni a silné účinky. Neměli by ho používat lidé trpící epilepsií a přecitlivělostí na léčiva.

káva

kuze ochabnuta4

 

 
Hlavní složkou kávy je, jak všichni víme kofein. Kofein je skutečným pomocníkem při ztrátě pružnosti kůži, při otocích či odstranění tmavých kruhů pod očima.

Káva napomáhá stimulovat krevní oběh, proto je skvělou alternativou při boji s ochablou pokožkou a dokonce i s celulitidou. Káva také v našem těle aktivuje látkovou výměnu což způsobuje lepší pružnost pokožky. Zároveň dokáže káva zamezit vzniku rakoviny kůže.

Kosmetická hlína
kuze ochabnuta5

 

 
Patří mezi nejlepší způsoby jak dbát o svou pokožku. Obsahuje mnoho minerálních látek a stopových prvků, které mají přímo zázračný vliv na pokožku. Používá se jako pleťová i tělová maska ​​ale já jako peeling či zábaly. Kosmetická hlína má různé účinky, které jsou rozděleny podle barev: bílá, modrá, zelená, růžová, červená, černá. Při boji s ochablou pokožkou doporučujeme modrou a černou hlínu.

Jak si vyrobit domácí zábal? Recept a celkové použití výše uvedených surovin je velmi jednoduché a z konečného efektu budete sami mile překvapeni.

Budete potřebovat:

2 polévkové lžíce kávy (zrnkovou kávu si klasicky zalijte a odeberte sedlinu)

0,5 až 1 čajovou lžičku kafrový olej

2 polévkové lžíce kosmetické hlíny

Jak na to?

První co musíte udělat je připravit si hlínu, podle návodu na obalu. Kosmetická hlína by měla mít konzistenci podobnou husté smetaně.

Do hlíny přidejte kafrový olej a kávovou sedlinu. Vše spolu pořádně promíchejte.

kuze ochabnuta6

 

 
Takto připravenou směs naneste na postižené oblasti pokožky. Následně si tuto část zabalte s potravinou fólií a ručníkem nebo dekou (něčím co vám zajistí teplo). Zábal takto nechte působit alespoň 30 minut. Po době působení si směs omyjte teplou vodou a naneste hydratační krém.

kuze ochabnuta7

Tento postup opakujte 10 krát po dobu 2 – 3 týdnů. Výsledek budete vidět už po první aplikací. Vaše pokožka bude hladší, jemnější na dotek a zároveň pružnější než kdykoliv předtím.

Určitě tento trik vyzkoušejte a dejte nám vědět jak se vám líbil.