Dlouho mě trápily vrásky na krku a ochablá kůže na rukou. Pak jsem však objevila něco, díky čemu moje pokožka doslova omládla


Častým projevem stárnutí kůže je ztráta kolagenových a elastinových vláken, což způsobuje, že je naše kůže ochablá. Ztrácí elasticitu, pružnost a zároveň i vodu. Všechny tyto projevy jsou viditelné v podobě vrásek, ochablého svalstva či suché nebo naopak velmi mastné pokožky.

kuze ochabnuta1

Těmto projevům se však umíme účinně vyhnout. Zdravou pokožku ovlivňuje mnoho faktorů. Jsou to například strava, hormonální poruchy, drastický úbytek hmotnosti, pohyb či celková životospráva.

Nemusíte však zoufat, existuje účinný způsob jak můžete ochablou pokožku obnovit.

kafrový olej

Kafr je rostlina velmi podobná skořici, získává se ze stromů z čeledi gáfrovikovitých. Je velmi populárním pomocníkem při péči o pleť a vlasy.

Kafr byl objeven před mnoha lety na dálném východě. V Ajurvédské medicíně ho lidé používali hlavně na zvýšení obranyschopnosti.

kuze ochabnuta2

Dnes se už z něj vyrábějí různé mastičky či oleje. Kafr má mnohé příznivé účinky, jsou to například léčba akné, zjemnění hlubokých vrásek ale zároveň se používá i na podporu růstu vlasů.

 

Další pomocníky najdete na další straně