Úvod KRÁSA A MÓDA Dlouho mě trápily tmavé kruhy pod očima a unavená pokožka. Pak mi...

Dlouho mě trápily tmavé kruhy pod očima a unavená pokožka. Pak mi kamarádka poradila skvělé triky a po kruzích pod očima už není ani stopy!


Ještě když jsem byla malé dítě, sledovala jsem svou babičku co dělá se slupkami z okurek.

Potírala si jimi obličej, krk, dekolt a nakonec si přiložila dva kroužky ukrojené okurky na oči. Všechno jsem po ní do detailů opakovala, ale až o několik let později jsem přišla na to, proč tuto proceduru dělala. Bylo to proto, aby byla její pleť neustále hydratovaná, vyživená a aby zmírnila otok očí a sytost tmavých kruhů.

V té době totiž povolání kosmetička ještě nebylo příliš populární a také neexistoval botox či různé profesionální produkty, které dnes najdeme už v každém obchodě. Proto se ženy uchylovali k domácím prostředkům na omlazení a celkovou péči o pleť.

Jak pečovat o okolí očí?

Přinášíme Vám několik ověřených triků, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima. Určitě je vyzkoušejte, tyto triky jsou nejen, že velmi jednoduché, ale zároveň i levné. Nemusíte se proto bát, že za péči utratíte několik desítek eur.

#Brambory

Syrové brambory působí na naši pleť přímo famózně. Zesvětlení a hydratační účinek jsou funkce, které Vám právě brambory nabízejí. Nakrájené plátky brambor se snadno poperou i s tmavými kruhy pod očima ale zároveň i prvními jemnými vráskami. Použití brambor je velmi jednoduché a určitě si na něj najdete čas možná i každý den. Brambory nakrájejte na plátky o tloušťce asi 1,5 cm. Vložte je do chladničky alespoň na 10 minut, vyberte a potom jen položte na oči a nechte působit 15 minut.

zahrada-zelenina-brambory-2

 

 

# Zelený čaj

Zelený čaj napomáhá odstranit z našeho těla všechny přebytečné tekutiny, čímž se zároveň zbavíte i otoků pod očima. Pokuste se vypít dva šálky zeleného čaje každý den a sami uvidíte, jak se začne Vaše pleť měnit. Použité čajové sáčky však nevyhazujte. Nechte je vychladnout, večer si je přiložte na oči a máte skvělý obklad na unavené oči.

zelený-čaj

# Jablka

Jablka mají příznivé účinky na naše tělo nejen při konzumaci, ale i po použití masky na vlasy či na pleť. Třikrát týdně si naneste na obličej a pleť kolem očí směs ze studených strouhaných jablek a ovesných vloček. Masku pak stačí nechat působit 15 minut a následně obličej umýte studenou vodou.

jablka_shutterstock_133747910

 

 

# Kravské nebo kozí mléko

Pokud potřebujete Vašim očím rychle dodat svěží vzhled, pomůže Vám tento skvělý jednoduchý trik. Připravte si dva vatové tampónky, které namočte do studeného mléka a umístěte je na oči. Nechte působit 15 minut. Mléko hydratuje a vyživuje pokožku mnohem lépe než drahé krémy.

MCB6183 A MILK NU
MCB6183 A MILK NU

Pokožka kolem očí je velmi jemná a jak jsme si určitě už všichni všimli, potřebuje i speciální péči, která se neobejde bez šetrného zacházení. Kruhy pod očima se vyskytují zvláště když máme málo spánku, trpíme bolestmi nebo jsme nemocní. Měli byste proto dbát na dobrý spánek a celkovou životosprávu.

Používání přírodních prostředků na obličej je opravdu velmi jednoduché a hlavně časově nenáročné. Mimo jiné téměř každý z uvedených produktů máte vždy doma. Najděte si čas alespoň na jeden z těchto triků a sami uvidíte, jak rychle budou tmavé kruhy pod očima mizet.
loading...

Kam dál?