Dlouho mě trápily hluboké vrásky kolem očí a na víčkách. Pak jsem vyzkoušela tuto domácí masku, díky které jsem zapomněla, co je to stárnutí


Stárnutí způsobuje celou řadu nepříznivých změn našeho těla. První známky stárnutí vidíme často právě v oblasti očí, kde se nám začnou tvořit jemné vrásky. Na očních víčkách a celkově v oblasti očí máme velmi jemnou a tenoučkou kůži, která je neustále vystavována vnějším vlivům, stresu, nedostatku vitamínů a často i nedostatku spánku.

kruhy oci1

 

 
Samozřejmě, v drogeriích a parfumeriích dnes už najdeme mnoho kosmetických přípravků na péči o pleť v zralejším věku. Dnes jsme si pro vás připravili domácí, přírodní masku, která také stojí za povšimnutí, zvláště pokud nechcete utrácet opravdu hodně peněz za výrobky, které často jen slibují vyhlazení vrásek, ale realita je někde úplně jinde.

Pokud vyzkoušíte tyto masky, zaručujeme vám, že pokožka kolem očí bude svěží, vláčná a jemné vrásky se vyhladí. Toto je skutečný objev!

Masky s použitím vaječného bílku

Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zlepšit stav pokožky kolem očí, je použití vaječného bílku ve své čisté formě. Budete tedy potřebovat jen čisté bílek a vatový tampon. Bělmo postupně v několika vrstvách nanášejte na okolí očí. Oči na chvíli zavřete a bělmo nechte zcela zaschnout. Po asi 20-30 minutách bělmo omyjte studenější vodou a naneste hydratační krém.

kruhy oci2

 

 
Dalším receptem na oční masku je medově-bílková maska. Potřebovat budete vaječný bílek, ječnou mouku a med. Všechny suroviny smíchejte do husté kašičky, kterou naneste na oblast kolem očí. Masku necháme působit cca 20 minut a omyjeme vlažnou vodou. Tato maska ​​je vynikající na vyhlazení vrásek a dokonce i osvěží a hydratuje pokožku kolem očí.

kruhy oci3

Následující maska ​​vám pomůže zbavit se zejména otoku očí a kruhů pod očima, stejně však vyhlazuje i jemné vrásky. Potřebovat budete 2 chladné žloutky, 1 lžičku medu a 1 lžičku olivového oleje (případně oleje z meruňkových jader). Všechny suroviny si smícháme v misce a kašičku aplikujeme na oblast a okolí očí. Tato procedura netrvá déle než 30 minut a výsledek vás velmi příjemně překvapí.

kruhy oci4

 

 
Na suchou a unavenou pokožku tu máme ještě jednu masku. V misce si smíchejte 1 žloutek, lžíci olivového oleje a šťávu z poloviny citronu. Tato maska ​​se nechává působit 20 minut a smývat ji třeba vatovým tamponem namočeným v chladnějším mléce. Výsledkem je svěží a zdravá pleť.

kruhy oci5

Mléko je skvělé na oživení očních víček a hydrataci pleti. Zlepšit vstřebávání a účinek živin můžete i tím, že do masky přidáte trochu Sunaru pro děti, případně mateří kašičku.

kruhy oci6

Důležité je, abyste si vždy pamatovali, že masku nanášíme jen na vyčištěnou pleť bez make-upu, a že si chráníme oči před vniknutím masky. Tyto skvělé domácí masky by měla mít v zásobě každá mladá dáma! Věřím, že vám pomohou.