Úvod RADY A TIPY Dlouho jsem hledala způsob, jak se zbavit MOLŮ v kuchyni a šatníku....

Dlouho jsem hledala způsob, jak se zbavit MOLŮ v kuchyni a šatníku. Teď jsem ho našla a prozradím vám ho


Potravinový mol je škodlivý hmyz, který se dokáže dostat i na ty nejčistší místa v domácnosti a naše potraviny značně znehodnotit.

Ukážeme vám způsob, jak se molů zbavit rychle a bezpečně!

Od molu šatního se liší větší velikostí a tmavšími křídly, proto je důležité, abyste je uměli rozeznat.

mol1

Jak se jí zbavit?

V případě, že zjistíte přítomnost mola, musíte vše zkontrolovat: balíky a nádoby s obilovinami, vnitřní rohy skříněk. Mol se rád usadí i v sušeném ovoci, v suchém krmivu pro zvířata, u ořechů, mouce, koření, keksech, sladkostech a neodolají ani zavařeninám.

mol2

 

 
Najděte „ohnisko nákazy“ a okamžitě se ho zbavte. I když vám to může způsobit menší škodu, bohužel, nic lepšího pro vaše dobro ani nemůžete udělat.
Důkladně omyjte skříně s octem, kyselinou boritou, citronovou šťávou nebo mýdlovým roztokem. Spáry vyčistěte pomocí štětce nebo kartáčku namočené v octě. Po 30 minutách vše smyjte běžnou vodou a vysušte ručníkem.
Na odstrašení si můžete rozložit po skříních vykrojené stroužky česneku nebo skořice.
Odehnat škůdce dokáže i pytlík s mátou, levandulí, estragonem či bobkovým listem

mol3

Nejdůležitější je však prevence, tady je pár tipů jak na to:

Mouku, obiloviny a jiné sypké produkty si raději nenakupujte do zásob. Měli byste je sníst od 3 do 4 týdnů a pak koupit nové. Všechny tyto zakoupené produkty si uložte do skleněných a pevně uzavíratelných nádob.
V případě, že si domů z obchodu přinesete moly, snadněji je uvidíte ve skleněné nádobě, jak v uzavřeném balíčku. A přece jen, vyhodit obsah jedné nadoby bude jednodušší než celé nakažené spíže.

mol4

 

 
Mol nedokáže čelit vysokým teplotám, takže pokud si koupíte obiloviny ve větším množství, vysypte je na plech s pečícím papírem a zahřejte je v troubě.
Mole se bojí i nízkých teplot a proto, například, koupený balíček mouky si dejte přes noc do mrazáku.
To vše potřebujete vědět, abyste se uměli účinně bránit molům! Držíme vám palce!

mol5
loading...

Kam dál?