Úvod KRÁSA A MÓDA Dívka umřela pár dní po svém plese. Každá dívka dnes touží mít...

Dívka umřela pár dní po svém plese. Každá dívka dnes touží mít tyto šaty. Důvod je neuvěřitelný


Tento příběh je poctou pro 16-letou Catherine Malatesta, která se navzdory své nemoci zúčastnila posledním školním plese. Pokud si vzpomínáte na film Sesterstvo putovních kalhot, tak pak se tento příběh nedá nazvat jinak, než Sesterstvo putovních plesových šatů. Za celý příběh jsou zodpovědní její přátelé a kdekoli nyní Catherine je, určitě by byla na ně pyšná, za to, že její takto vzdali hold.

Catherine byla diagnostikována rakovina v 4. stadiu. Byla to odvážná dívka, ale nevěděla, zda se plesu může zúčastnit právě kvůli pokročilému stádiu své nemoci. Jako každá dívka v jejím věku, i ona chtěla být v tento večer krásná a velmi se těšila, že se to nakonec podařilo. Byla tedy na jeden den propuštěna z nemocnice, aby si splnila svůj sen. Její máma Jennifer řekla: „Byla to speciální noc pro nás všechny, pro celou rodinu. Catherine se cítila být skutečně krásná, poprvé v jejím životě. Byly to nádherné chvíle a já jsem byla šťastná, že mohu být při tom. “

V těchto tmavomodrých šatech vypadala opravdu skvěle. Na ples šla s doprovodem a spolu se svými přáteli si vytvořili ty nejkrásnější vzpomínky. Catherine žila svůj život „ve velkém“ a její přátelé chtěli zachytit právě tuto podstatu.

saty2
 

 
Catherine byla skvělá studentka, když bylo třeba, zatáhla i ostatní žáky, byla laskavá ke každému a také se věnovala sportu. Hrávala pozemní hokej. Bylo to na konci podzimu 2014, kdy končila i hokejová sezóna, když ucítila bolest ramene. Nejdříve to připisovala nějakému zranění ze sportu. V prosinci téhož roku jí však byla diagnostikována rakovina, poté, co jí našli nádor v oblasti podpaží. Později se rakovina rozšířila do plic a páteře.

V nemocnici se nadále věnovala studiu a dokonce nahrála projev, na základě kterého vyhrála i školní volby. Catherine si stále udržovala dobrou náladu a myslela pozitivní. Absolvovala množství chemoterapií, když mohla, hned šla do školy, zahrála si ve školní hře a dokonce se zúčastnila i na „turné“ po různých univerzitách. Ples se uskutečnil 29. května a hned potom byla znovu přijata do dětské Bostonské nemocnice, kde 2. srpna zemřela.
 

saty4
 

 

 
Její čtyři přítelkyně se rozhodli uctít její památku tím, že si na vlastní ples oblékli stejné šaty jako měla Catherine. Jillian, která je o rok mladší než Catherine si letos oblékla tmavě modré šaty a vzdala tak hold své přítelkyni. Vyrůstali spolu a také spolu hrávali hokej a byly nejlepší přítelkyně. Šaty dále poputují ostatním třem kamarádkám.

saty7

Úžasné je, že její máma obdržela několik dopisů a žádostí i od jiných dívek, které si chtějí obléci tmavomodré šaty její dcery. Krásné gesto, které má můj obdiv.

saty3

saty4-2

 

 

saty5

saty6

 

saty8
loading...

Kam dál?