Díky tomuto zázraku mi přestaly vypadávat vlasy, zlepšil se mi stav pokožky, paměti a celkově se mi posílila imunita


Díky velké popularitě kávy a čaje se stalo, že tento známý nápoj se dostal do pozadí. Ale dnes vám znovu představím kakao i s jeho blahodárnými účinky na zdraví a připomenu dny ve školce, kde tento nápoj nemohl chybět.

kakao vlasy1

 

 
Pro ty, kteří pravidelně pijí kakao, je zde celá řada dobrých zpráv. Kakaový prášek obsahuje totiž velké množství důležitých látek potřebných pro správné fungování organismu. Ale to zdaleka není vše, pro to stojí za to si pořídit tento aromatický produkt.

Navzdory malému množství kofeinu se kakao nedoporučuje pít v odpoledních hodinách. Dokáže totiž oživit organismus a má povzbuzující účinky.

kakao vlasy2

 

 
Kakao obsahuje živiny, které zlepšují paměť, stimulují mozek a normalizují hladinu cholesterolu v krvi.

kakao vlasy3

Kakao ve větším množství zlepšuje stav vlasů a pokožky.

kakao vlasy4

 

 
Jedině kakao obsahuje látku kokohil, která stimuluje růst buněk, podporuje hojení ran a zabraňuje vzniku vrásek. To je důvod, proč se kakaový prášek doporučuje přidat do pleťové masky.

kakao vlasy5

V kakau se nachází také důležitá látka epikatechin, která posiluje imunitu. Ta dokáže zabránit závažným onemocněním jako jsou srdeční infarkt, mrtvice, cukrovka a rakovina.

kakao vlasy6

 

 
Kakao obsahuje antioxidanty, hořčík a je doslova vitamínovou bombou. Pro tyto pozitivní vlastnosti se proto doporučuje hlavně pro ženy nad 40 let.

kakao vlasy7

Je všeobecně známo, že byť jen pohár kakaa dokáže uspokojit hlad. Tím pádem může být právě kakao vaším nejlepším společníkem při hubnutí.

Recept na lahodné kakao
Budeme potřebovat:

2 šálky mléka (ideálně mandlového)

1,5 PL kakaového prášku

1/2 KL mleté ​​skořice

¼ KL mletého hřebíčku

špetku soli

med nebo Stevie na oslazení

postup:

Všechny přísady smícháme v hrnci a položíme na plamen. Zahříváme za stálého míchání, dokud se všechny přísady nespojí a nerozpustí. Sundáme z plamene a ještě teplé podáváme. Dobrou chuť.

kakao vlasy8