Úvod RADY A TIPY Jak na to? Díky tomuto návodu jsem po letech opět „oprášila“ svůj šicí stroj. Vyrobte...

Díky tomuto návodu jsem po letech opět „oprášila“ svůj šicí stroj. Vyrobte si velmi jednoduše krásný šátek krok za krokem


Francouzská šátek – oblíbený prvek všech podnikavých a sofistikovaných žen. Tento elegantní doplněk nejenže povýší vaše oblečení, ale také zahřeje váš krk, co se momentálně velmi hodí. Dnes jsem našla tajemství výroby a ráda se o něj s vámi podělím. Máte doma šicí stroj? Tak směle do toho!

sici-stroj1

 

 
Potřebovat budete dvě látky stejné velikosti. Nemusí být stejné, stačí, aby spolu ladily. Můžete použít tkaniny s vzorem, bez vzoru, různé materiály. Je to jen a jen na vás.

Budete potřebovat:

papírové makety

metr

látky (mohou být i látkové kapesníky)

nůžky

pravítko

tužku

šicí stroj

postup:

Díky těmto rozměrům a této pomůcce si budete moci vyrobit vlastní francouzskou šátek.

sici-stroj2

 

 
Složte na polovinu jeden větší kapesník nebo k sobě připojte dvě látky. Postupujte podle obrázku. Maketu položte na látku a obkreslete ji. Pak tvar vystřihněte.

sici-stroj4
Pak už jen stačí sešít všechny hrany, speciální pozornost věnujte delšímu a úzkému „ocasu“. Na konci udělejte na nejužší straně smyčku, přes kterou se bude dát šátek převléci.

sici-stroj5

Hotový šátek najdete na tomto videu a dozvíte se, jak můžete šátek uvázat na více způsobů. Věřím, že se vám dílo podaří.

Ideální dárek pro přítelkyni k svátku, případně i pod Vánoční stromeček, nemyslíte?
loading...

Kam dál?