Díky tomuto návodu jsem po letech opět „oprášila“ svůj šicí stroj. Vyrobte si velmi jednoduše krásný šátek krok za krokem


Francouzská šátek – oblíbený prvek všech podnikavých a sofistikovaných žen. Tento elegantní doplněk nejenže povýší vaše oblečení, ale také zahřeje váš krk, co se momentálně velmi hodí. Dnes jsem našla tajemství výroby a ráda se o něj s vámi podělím. Máte doma šicí stroj? Tak směle do toho!

sici-stroj1

 

 
Potřebovat budete dvě látky stejné velikosti. Nemusí být stejné, stačí, aby spolu ladily. Můžete použít tkaniny s vzorem, bez vzoru, různé materiály. Je to jen a jen na vás.

Budete potřebovat:

papírové makety

metr

látky (mohou být i látkové kapesníky)

nůžky

pravítko

tužku

šicí stroj

postup:

Díky těmto rozměrům a této pomůcce si budete moci vyrobit vlastní francouzskou šátek.

sici-stroj2

 

 
Složte na polovinu jeden větší kapesník nebo k sobě připojte dvě látky. Postupujte podle obrázku. Maketu položte na látku a obkreslete ji. Pak tvar vystřihněte.

sici-stroj4
Pak už jen stačí sešít všechny hrany, speciální pozornost věnujte delšímu a úzkému „ocasu“. Na konci udělejte na nejužší straně smyčku, přes kterou se bude dát šátek převléci.

sici-stroj5

Hotový šátek najdete na tomto videu a dozvíte se, jak můžete šátek uvázat na více způsobů. Věřím, že se vám dílo podaří.

Ideální dárek pro přítelkyni k svátku, případně i pod Vánoční stromeček, nemyslíte?