Úvod ZDRAVÍ Hubnutí Dieta pro líné hospodyňku. Skvělý způsob jak se zbavit tělesného tuku a...

Dieta pro líné hospodyňku. Skvělý způsob jak se zbavit tělesného tuku a za týden shodit 3 kilogramy


Dnes jsme se rozhodli, že potěšíme všechny dámy, které chtějí dlouhodobě zhubnout, ale buď se jim to nedaří, nebo se až příliš často setkávají s následným jojo efektem. Tentokrát se zaměříme na příjem sacharidů ve stravě, přičemž se jedná o velmi pohodlný a efektivní způsob hubnutí.


 

 
dietatit1
Kdysi dávno jsme nevěřili heslu: „Jez a zhubneš“. Dnes, když víme lépe odhadnout, co všechno naše strava obsahuje, se stalo toto heslo skutečností. Pokud byste měli nějaké pochybnosti, takovou dietu drží i sportovci, který se chtějí rychle zbavit tuku a nahradit je svalovou hmotou. Pro ty, co mají ke sportu dále tu máme nějaké ty rady, které by vám mohly pomoci a to bez omezování se.

dietatit2

 

 

 
Méně sacharidů ve stravě

Úspěch této diety spočívá v tom, že strava, kterou přijímáte je hlavně založena na bílkovinách a tuku. Následně se ztrácí pocit hladu a spouští se mechanismus spalování tuků. Je to jednoduché, ale je třeba být i opatrný. Tuto dietu doporučují lékaři absolvovat jen jeden týden. Při dlouhodobém diétovaní si můžeme vážně ublížit a dokonce i ohrozit fungování našich vnitřních orgánů, proto buďte opatrní. Berte to jako podzimní očistu.

schválené produkty

dietatit3

 

 
Kuřecí, krůtí, hovězí a jehněčí maso. V jakékoli formě a bez omezení.

Jakékoliv ryby, či mořské plody.

Vejce a sýr můžete v jakémkoliv množství, tvaroh a jogurty- pravidelně, ale ne příliš ve velkém množství.

Ze zeleniny můžete cokoliv. Zeleninové saláty nebo momentální hit sezóny, což je dýně a veškerá kořenová zelenina jako mrkev, kedlubny, petržel, ředkev, celer a pak zelí, květák a okurky. Jíst můžete také i houby.

Z ovoce jsou zvláště vhodné všechny citrusové plody, naše domácí jablíčka ze zahrádky a někdy si můžete dát i broskve, či meruňky nebo švestky.

Pro další zdroj zdravých tuků si dopřejte všechny druhy ořechů, kokosový olej, slunečnicová a dýňová semínka.

Z nápojů je povolena káva, čaje a dokonce můžete i sušené ovoce, kompoty a sto procentní šťávy, které nejsou příliš sladké, čili například brusinkovou, cviklová, či mrkvovou. Klidně si udělejte i smoothie z různých druhů zeleniny a ovoce.

K snídani si připravte pohankovou nebo ovesnou kaši a dovoleno jsou i všechny luštěniny. Rýži můžete vyměnit za bulgur nebo za batáty.

zakázané produkty

dietatit4

 

 
Samozřejmě sladkosti. med, cukr a příliš sladké ovoce jako jsou například banány a hroznové víno.

Polotovary a fast food, zda knedlíky a bílé pečivo. K tomu asi nic víc psát nemusím. Obsahují hodně cukru a mouky, co nám na váze spíše přidává jako ubírá.

Ze zeleniny se zkuste alespoň týden vyhýbat bramborám a kukuřici.

Alkohol určitě vynechejte.

Menu bez sacharidů je založeno na principu frakční síly a tedy byste měli jíst 5 až 6krát za den. Denně si klidně dopřejte i 300 gramů masa a minimálně 150 gramů zeleniny. Bylinky jsou také povoleny. Jako dezert zvolte ovoce, případně semínka.

Jak tedy vypadá jeden den s takovou dietou?

dietatit6

 

 
K snídani si dejte 2 vařená vajíčka, pár plátků sýra a zeleninku. Dopřejte si zelený čaj a kdo nedokáže žít bez kávy, ať si dá šálek kávy.

K obědu si dopřejte vařené nebo pečené kuřecí prsa se zeleninou a nějakou zajímavou príohou. Pokud se nedokážete zříci rýže, kupte si basmati rýži, obsahuje málo sacharidů.

Jako svačina si dejte grapefruit a hrst míchaných druhů ořechů.

Na večeři zvolte například kuřecí prsa na dušeného hrášku a mrkvi, s česnekem a posypte si to celé strouhaným sýrem.

Pokud vás přepadne pozdní večerní hlad, dejte si jogurt s ovesnými vločkami.
Důležité je samozřejmě přijímat dostatečné množství tekutin. Jelikož již není léto, zapomínáme pít vodu. I když je venku chladno, měli bychom denně vypít minimálně 3 litry tekutin, aby náš organismus fungoval správně. Při vaření a přípravě jídel buďte kreativní. Zkuste se pohrát s chutěmi a i barvami, či vůněmi. Budete překvapené, co všechno se dá připravit i na zdravější způsob. Vyzkoušejte týden jíst trochu jinak a uvidíte.

Jak říkám já, týden ještě nikoho nezabil a dá se to vydržet. Přeji pevné nervy a hodně štěstí.

dietatit5
loading...

Kam dál?