Deník slovenského muže


Jsem sám doma, žena odešla na týdenní služební cestu. Je to skvělý pocit. Udělal jsem si přesný plán. Vím kdy vstanu, kolik času strávím v koupelně a kolik mi zabere snídaně.

Pondělí

Jsem sám doma, žena odešla na týdenní služební cestu. Je to skvělý pocit. Udělal jsem si přesný plán. Vím kdy vstanu, kolik času strávím v koupelně a kolik mi zabere snídaně. Přepočítal jsem i čas na mytí nádobí, úklid a dovádění psa. Nechápu, proč ženy o domácnosti říkají, když je to činnost, která zabírá tak málo času.

Úterý

Musím se znovu podívat na svůj časový rozvrh. Zdá se mi, že bude vyžadovat malé změny. Přišel jsem však na zlepšovák – párky mohu ohřívat v polévce. Ušetřím tak jednu nádobu, kterou nemusím mýt. Rozhodně nemíním denně vysávat jak si to přála žena. Stačí se přezouvat a psovi otírat tlapky – to je všechno. Jinak se cítím skvěle.

Středa

Mám pocit, jako by mi domácnost zabírala více času, než jsem odhadoval. Budu to muset zracionalizovat. Začal jsem polévkami z pytlíku. Jídlo se totiž nemá připravovat déle, než se jí. Problém mám se stlaním. Myslím, že není nezbytné stlát postel každý den, když večer zase půjdu spát.

 

 

Čtvrtek

Podařilo se mi vylézt z postele tak, že jsem téměř vůbec nerozházel přikrývky. Stačilo jen trochu vyrovnat deku. Chce to však cvik. Je třeba, aby se člověk v posteli velmi nevrtal. Bolely mě sice pro to záda, ale snad to napraví horká sprcha. Mimochodem, mam další zlepšovák – je zbytečné jíst pokaždé z jiného talíře. Špinit stále nové nádobí, to je mrhání. Koneckonců, vždyť i pes žere stále z jedné misky. PS: Na oběd i večeři jsem měl parky.

Pátek

Nepříjemné zjištění – ráno párek chutnal dobře, na oběd méně, večer vůbec. Pes však dostal pouze sušené jídlo, nešpiní misku. Jinak bych si připadal jako myčka nádobí. Přišel jsem na to, že polévku mohu jíst rovnou z hrnce. Chutná stejně a nepotřebuji žádné talíře ani naběračku! Mam však problém – nevím, co budu jíst zítra. Konzervy nepřicházejí v úvahu, špiní se při tom otvírák.

Sobota

Na co se večer svlékat, když se ráno zas musím obléci? To si raději déle pospat. Navíc se nemusím vůbec přikrývat, takže postel zůstane ustlaná. Snídat budu jen to, co se nemusí rozbalovat, otvírat, krájet, natírat, vařit nebo míchat. Tyto činnosti mě rozčilují.

Neděle

Dívali jsme se se psem na televizi, jak se lidé krmili lákavými pochoutkami. Oba jsme měli plně ústa slin. My jsme snídali něco ze psí misky. Ani jednomu to nechutnalo. Vím, měl bych se umýt, oholit, učesat, jít se psem ven, umýt nádobí a nakoupit, ale už nemohu …….