Dělejte tyto cviky pouze jednou za dva dny a okamžitě vás přestanou bolet záda! Vždy mě bolela záda, ale po tomto cvičení už jsem bolest necítila


Pokud Vás sužují ostré bolesti zad a krku, cítíte tlak, který Vás budí ze spaní, budete potřebovat tyto cviky! Tato sestava se skládá z jednoduchých jógových cviků pro začátečníky.

Už po třetím tréninku podle tohoto programu budete cítit, jako tělo poslouchá, a svaly sílí. Stanete se silnější a budete mít také lepší spánek a regeneraci těla během něj. Vaše hlava se vyčistí a bude pro Vás jednodušší řešení bezprostředních problémů. Jakákoliv bolest, která se objevuje v dolní části zad a krku zmizí! Nevěřila jsem, dokud jsem to sama nezkusila. Tyto cviky jsou vhodné pro každého. Na věku nezáleží ?

Jóga pro začátečníky doma

Představy pro relaxaci
Sedněte si se zkříženýma nohama, uvolněte se a narovnejte páteř. Můžete být vytihnutý mírně nahoru, opíraje se o zkřížené nohy. Seďte v této poloze několik minut a dýchejte tak hluboko a plynule, jak je to možné. To pomůže naladit efektivní náboj a sníží úroveň stresu.Předklon
Posaďte se, nohy rovně před sebou. Pomalu se snažte dosáhnout na prsty na nohou. Zaměřujte se na protažení, zatímco vydechujete. V tomto bodě jsou šlachy a svaly na nohou ohebnější a je snadnější dosáhnout maximální napnutí. Opakujte 5x.

Pozice dítěte
Posaďte se na kolena, nohy jsou na šířku ramen, a ruce za tělem. Pomalu se ohněte dopředu, hlavu zcela skloňte. V takové uvolněné pozici vydržte 3-4 minuty s přestávkami, dýchejte zhluboka a rovnoměrně, pocítíte protažení zad a bederní oblasti.Kroucení
Položte si pravou ruku na levé koleno. Dejte levou ruku za tělo, pomalu se otáčejte doleva. Hlavu otočte s tělem, podívejte se vlevo. Dýchejte tak hluboko, jak můžete! Pomalu se vraťte do výchozí polohy, pocítíte protažení bočních a šikmých břišních svalů, bederních svalů. Opakujte totéž s pravou nohou.

Pozice bohyně
Lehněte si na záda, pokrčte kolena a spojte chodidla k sobě. Rukama se chyťte boků. Dýchejte rovnoměrně, pokuste se protáhnout vnitřní strany stehen do stran a vydržte. Zůstaňte v této poloze tak dlouho, jak Vám bude pohodlné, 2 minuty je dost.

Nohy na stěnu
Zvedněte rovné nohy a opřete je o zeď. Trup a ruce odpočívají. Zůstaňte v této poloze po dobu 3 minut, zhluboka dýchejte. Snažte se zbavit všech zbytečných myšlenek, budete pociťovat protažení nohou a zad.


Volný vítr
Lehněte si na záda, pokrčte kolena, kotníky spojte. Rukama přitáhněte nohy k tělu a pevně držte kolena. Pocítíte protažení ve svalech stehen a zad.

Zpočátku to může být těžké, ale jakmile pochopíte své tělo, provádění cvičení bude neuvěřitelně příjemné. Tato pozice uvolní zátěž páteře za minutu! Nezapomeňte zhluboka dýchat.

Pozice holuba
Klekněte si na kolena, ruce na šířku ramen. Přitáhněte levé koleno dopředu, vložte si ho do dlaní. Vezměte si pravou nohu dopředu a narovnejte ji. Předkloňte celé tělo, těžiště nad levým kolenem. Držte tuto pozici po dobu jedné minuty, pak vyměňte nohu.

Toto cvičení zmírňuje bolest v nohou, otoky a blahodárně působí na svaly zad.

Pozice probuzení
Lehněte si na záda, paže doširoka roztažené od sebe. Tiskněte pravé koleno k hrudníku. Potom otočte celé tělo doleva, dozadu, zatímco ramena zůstanou na podložce. Zůstaňte v této poloze po dobu asi 3 minut, poté opakujte na druhou stranu. Tato pozice je velmi užitečná pro každého, kdo často cítí bolesti zad a bolesti v kostrči.


Pozice ryby
Lehněte si na záda. Položte si ruce pod boky. Pomalu zvedejte hrudník nahoru, zakloňte hlavu dozadu. Dýchejte rovnoměrně. Pomalu se vraťte dolů.

Po tomto cvičení se budete cítit jako znovuzrození! Svalové křeče a bolesti způsobené únavou a přepracováním zmizí, páteř se srovná. Krk se uvolní a zlepší se průtok krve do mozku. Je konec bolestem hlavy a poruchám spánku!