Dělejte toto jednou týdně a vaše tvář bude vypadat o roky mladší!


Japonci umí vždy překvapit nějakým trikem ve spojení se zdravým. Nyní jde o zkrášlení obličeje pomocí pokožce prospěšných vlastností rýže.

Na tento úžasný japonský recept na omlazení obličeje o 10 let budete potřebovat olej z rýžových otrub, prášek z rýžových otrub a rýžovou vodu. Dokáže prakticky změnit texturu a jasnost pokožky tím, že ji vyrovná a odstraní tmavá místa. Doporučuje se také konzumace rýže.

Rýže je bohatým zdrojem linolové kyseliny a skvalenu, intenzivní buněčné látky, která pomáhá při produkci kolagenu pokožky. Jedná se o substanci, která udržuje pokožku bez vrásek. Co víc, skvalen také ochraňuje kožní buňky před slunečním poškozením. Rýže nabízí také ohromné ​​množství vitamínu E a gama oryznolu, které zaručují zdraví srdce a snižují hladinu cholesterolu.

Mnozí lidé si neuvědomují tyto vlastnosti rýže, ale Japonci o nich věděli už dávno.

K přípravě masky budete potřebovat:

1 lžíci mléka
1 lžíci medu
3 lžíce rýže

Nejprve nechte uvařit rýži, tu pak přeceďte a vodu nevylévejte, využijete ji později. Do rýže přidejte mléko, smíchejte, přidejte med a opět smíchejte.

Tvář si umyjte a nechte vyschnout. Pak na tvář naneste směs. Po chvíli si masku sundejte a obličej omyjte vodou, kterou jste použili při vaření rýže.

Rýžová voda obsahuje buněčné antioxidanty a zotavující vlastnosti, které nasytí pokožku, zlepší v ní cirkulaci a působí proti zánětům. Voda vám dodá pevnou, čistou a sytější pokožku. Navíc, jedná se také o jemnou ochranu před sluncem.

Masku aplikujte jednou týdně či více a čekejte na výsledek, kterým bude o 10 let mladší vzhled.