Dejte si hodinu před spánkem nápoj z banánu a skořice a uvidíte, co se stane. Neuvěřitelné!


Naše zdraví a celkovou pohodu významně ovlivňuje vydatný spánek. Nedostatek kvalitního spánku ve správnou dobu pomáhá chránit vaše duševní zdraví, fyzické zdraví, kvalitu života a bezpečí. Spánek je velmi důležitý, protože během spánku má mozek dostatek času zpracovat a udržet vaše fyzické zdraví.

Proto spánek zlepšuje naši schopnost koncentrace, zvyšuje schopnost vyčistit si mozek a omlazuje vaše tělo.
Na druhé straně špatné spaní může být výsledkem několika faktorů, ale nejběžnějšími příčinami jsou špatné stravovací návyky, úzkost, nedostatek minerálů a životní styl. Nedostatek spánku vede k nedostatku energie, depresi, slabosti, nemoci a zvýšenému riziku vysokého krevního tlaku. Nejnovější výzkumy přinesly několik trochu znepokojivých čísel a sice, že poruchami spánku a špatným spaním trpí 50-70 milionů Američanů. To vysvětluje, proč je tolik lidí podrážděných a trpí neustálou únavou.

Existuje však přirozený způsob, jak si v tomto případě pomoci. Dnes vám ukážeme, jak konzumovat banány a skořici ve formě čaje před spaním, který vám pomůže vyřešit problémy se spaním.

Tyto dvě ingredience mají velmi příznivý účinek pro naše zdraví a tělo. Banány jsou bohatým zdrojem draslíku a hořčíku, což jsou minerály vedoucí ke zlepšení kvality spánku. Tyto minerály zároveň pomáhají uvolnit svaly a cévy a ničí negativní dopad nadměrného množství kortizolu (úzkost). Banány obsahují také aminokyselinu tryptofan, která pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu, která ovlivňuje kvalitu spánku.

Druhá složka tohoto receptu, skořice, obsahuje úžasné esenciální oleje, jako je eugenol, což je chemický prvek třídy fenylpropanoidů, který dodává sladkou, příjemnou aromatickou vůni, stejně jako vitamin A, kyselinu pantotenovou, niacin a pyridoxin. Toto koření je také velmi užitečné pro vaše zdraví, protože ulevuje a uvolňuje tělo. Navíc pomáhá trávení a zlepšuje krevní oběh.

Recept níže.

banana PB-Banana-Smoothie-1

 

 

banana-smoothie-107 banana-smoothie1-600x264

Ingredience
1 banán
štipka skořice
1L vody

Postup přípravy:

Vodu nalejte do malého kastrólika a priveďte do varu. Banán nakrájajte a vložte ho do vriacej vody. Nechajte variť po dobu desiatich minút a potom preceďte do šálky alebo hrnčeka. Teraz dochuťte štipkou škorice a vychutnajte si jeho úžasné vlastnosti.

Tento čaj užívejte 1 hodinu před spánkem