Úvod KRÁSA A MÓDA Dámy, pokud si holíte ochlupení, přečtěte si hlavně tohle! Jde o vaše...

Dámy, pokud si holíte ochlupení, přečtěte si hlavně tohle! Jde o vaše zdraví!


Holení intimních míst patří již k naší běžné hygieně. Přesto ho nelze podceňovat. Jde přece o naše choulostivé místa na těle. Pokud se nám stane, že při něm uděláme chyby, hrozí nám nepříjemnosti.

Jsou to například červené pupeny, bolestivé vrostlé chloupky a někdy i poranění. Chcete se těchto problémů vyvarovat? Pak se zkuste vyhnout následujícím zásadním chybám.

1. Holení protisměru růstu chloupků
Nejčastější chybou je právě holení v nesprávném směru. Toužíte vlastnit zanícené vrostlé chloupky pod kůží a nepříjemnosti s tím spojené? Tak holení protisměru vám je zaručeně způsobí. Pokud tedy nechcete být dobrovolnou trpitelky, holte si intimní partie ve směru růstu ochlupení.

2. Nesprávný čas holení
Jelikož jde o naše citlivá místa, vyhraďte si na odchlupovače proceduru dostatek času. Určitě se to nesnažte zapasovat do ranního shonu. Vhodnější je, pokud se na to podujmete ve večerních hodinách. A nejlépe po teplé koupeli. Chloupky jsou měkčí, poddajnější a pokožka méně podrážděná. Další výhodou je, když přece jen dojde k jejímu podráždění během holení, můžete jít spát bez kalhotek, co vám pomůže pokožku uklidnit. Rovněž i během noci se pleť lépe regeneruje.

3. Holení na sucho
I tato chyba během zbavování ochlupení tam dole nám způsobí zarudnutí a zapálení pokožky v těchto místech. Proto raději použijte vhodné gely či pěny, které nám chloupky i mimo jiné změkčí. Holení je pak mnohem jednodušší. Bez zbytečného podráždění.


4. Tupá žiletka
Můžete mít sice obavy, že ostrou žiletkou se říznete, ale právě naopak tupá žiletka vám způsobí mnohem více nepříjemnosti. Jednak oholení nebude takové důkladné. Jednak použita žiletka obsahuje bakterie, které jistě nechcete přenést do choulostivých oblastí intimních partií. A také tupý holicí nástroj je příčinou i zarostlých chloupků.

5. Nesprávná délka chloupků
Zde záleží, jaký způsob odstraňování ochlupení zvolíte. Pokud se holíte poprvé a chcete na to jít se žiletkou, chloupky si před holením zkraťte nůžkami. Ale opatrně! Pro depilaci voskem či strojkem je vhodnější naopak delší porost. Ale zejména na to všechno si dopřejte dostatek času, abyste se neporanili a nezanesly do rány infekci
loading...

Kam dál?