Úvod RADY A TIPY Jak na to? Dámské vložky jste pravděpodobně dodnes používali špatně. Podívejte se, jak je máte...

Dámské vložky jste pravděpodobně dodnes používali špatně. Podívejte se, jak je máte používat správné


První vložky se objevily v 70. letech minulého století a postupem času se přetvářely do dnešní komfortnější podoby. Jejich používání není žádná kvantová fyzika, ale existují věci, o kterých mnoho žen neví. Odhalte s námi tato tajemství!

Nepoužívejte intimky každý den

V tomto případě název mluví za vše. Tělo potřebuje dýchat a neustálé používání vložek vyvolává vznik patogenní mikroflóry v oblasti intimních partií.

Používejte je pouze ve dnech před menstruací a pár dní po ní, kdy je výtok častou záležitostí. Důležité! Intimky si měňte každé 2-3 hodiny. Pokud ne, můžete si způsobit kvasinkovou infekci, vaginitidu nebo jiné nepříjemně onemocnění, jehož výsledkem může být i neplodnost.


Zvolte si správnou tloušťku vložky

Vlhké a teplé prostředí v pochvě, které se vytváří při nošení vložek, přispívá ke vzniku patogenů a gynekologických onemocnění. Proto je hygiena důležitým faktorem se, kterým je spojen i správný výběr hygienických potřeb. Nošení vložek určené na noc přes den nebo vložky s maximální absorpcí na začátku menstruace je zločinem vůči vašemu zdraví.

Pokud si všimnete, že vložka vám často protéká, zkontrolujte, jak ji máte připevněnou ke kalhotkám. Mnoho žen se zbaví tohoto problému, když použijí vložky s křidélky, které přilepí delší stranou dopředu.

Nekupujte parfémované vložky

Vložky napouštěné různými vůněmi a ozdobené vzory jen zbytečně způsobují alergii a podráždění pokožky. Dejte přednost vzdušným vložkám, které nevytvářejí živnou půdu pro bakterie. Vyměňujte je tak často, jak je to možné.Dbejte o své zdraví

Pokud si všimnete zarudnutí nebo otok genitálií, svědění v oblasti genitálií, pálení při močení nebo bolest při pohlavním styku – ihned to konzultujte s vaším gynekologem. Tyto příznaky mohou být způsobeny nejen infekcí, ale i hygienickými vložkami a alergickou reakcí na jiné přípravky intimní hygieny.

 

V případě, že chcete vyzkoušet něco nejobyčejnějšího, na trhu se objevily menstruační kalíšky. Jsou zcela bezpečné a nemusíte se obávat toho, že by vám krev při menstruaci přetekla. Samozřejmě, rozhodnutí je na každé ženě a jen vy víte, co je pro vás nejlepší.
loading...

Kam dál?