Co znamenají značky BB, CC, DD a PP na krémech? Lituji, že jsem to nevěděla už dřív?


BB krémy se objevily na kosmetickém trhu už před několika lety a musím uznat, že mě uchvátily. Původ a nápad pochází od německých dermatologů a takový krém slouží zejména k léčení a udržování zdravé pokožky. Zamýšleli jste se však nad tím, co znamenají písmena BB, CC, DD a například i PP? Vidíme to na obalech všichni, ale málokdo ví, co tyto písmenka na obalech znamenají. V dnešním článku si řekneme k těmto značkám něco víc.

Tyto krémy Vám poskytnou potřebnou ochranu pro vaši pokožku a dokonce i krytí problematických partií. Tonizují pleť, sjednocují barvu pleti a skoncují i s lehkým zarudnutím. Záleží však na typu, který si vyberete.

kremy1

BB-krémy

kremy2

 

 

Název BB je vlastně zkratka od anglického Blemish Balm nebo Beauty Balm, to znamená maskovací balzám nebo krém. Je vhodný ve všech ročních obdobích a dodá pleti potřebnou hydrataci, a pokožku vzpruží a sjednotí. Je velmi podobný krému a také make-upu. V podstatě můžeme říct, že se jedná o spojení make-upu a krému. BB-krém si poradí i s drobnými vyrážkami, zarudnutím a potlačuje i nevyžádanou pigmentaci. Je výborný jako podklad pod make-up a dokonce obsahuje i ochranné prvky před slunečním zářením, a tedy SPF. Nedoporučuje se však používat pouze BB-krém. O svou pokožku byste se měli starat i nadále stejně, to znamená odličovat, čistit, hydratovat a poskytnout jí sem tam i nějakou výživu v podobě pleťové masky nebo peelingu. BB-krém je vhodný pro všechny typy pleti a je jen na Vás, jaký si vyberete. Na trhu jich je mnoho a je to především o zkoušení, který je právě pro Vás ideální. Nechte si poradit i v lékárně, kde můžete takové krémy zakoupit.

CC-krémy

kremy3

 

 
Po velkém úspěchu BB-krémů se na trhu objevily i CC-krémy nebo-li Color Control krémy. Ty už podle samotného názvu slouží zejména pro korekci barvy pleti, a tedy například zjemňují zarudnutí pleti. Právě pro tento účel byly také vytvořeny – zjemnit zarudnutí a zažloutnutí pokožky a pro dodání zdravé barvy obličeje. I proto se textura CC-krémů podstatně liší od textúry, kterou mají BB-krémy. Jsou lehčí a obecně se s nimi snadněji pracuje. CC-krémy se skládají z částic, které skvěle rozptylují světlo a zároveň rozzáří Vaši pokožku. Jsou lehké, pleť není zatěžována a obsahují filtry SPF a antioxidanty. Nejsou však velmi vhodné pro mastnou a problematickou pleť.

DD-krémy

kremy5

Dalším krokem ve vývoji krémů v abecedním pořadí jsou DD-krémy. Tato zkratka neznamená nic jiného než daily defense nebo dynamic do-all. Tónují, ochraňují a zároveň se Vaši pleť pečují. Jejich úkolem je chránit pleť před sluncem a volnými radikály. Pokud bydlíte ve velkoměstě, jsou skvělou volbou pro ochranu pleti. Je třeba si však dávat pozor, protože tento krém může ucpávat póry. Jsou skvělé pro zralejší a stárnoucí pleť.

 

 

PP-krémy

kremy6

PP- krémy nebo i „pink perfect“ jsou skvělým podkladem pro make-up. Pozor však na to, že obsahují silikony,které však obsahuje většina bází pod make-up, takže to není nic pro ženy, které upřednostňují zcela přírodní kosmetiku. PP-krémy vyhlazují, zlepšují celkový reliéf pokožky a také snižují viditelnost pórů. Pokožka je po aplikaci hladká a pružná. Nelekejte se růžové barvy těchto krémů, krém je po aplikaci na pokožce neviditelný. Pro samotnou aplikaci nezapomeňte pleť řádně vyčistit a hydratovat. Po nanesení PP-krému můžete nanést make-up a korektor, pudr a tvářenku. Vhodný je pro všechny typy pleti.

EE-krémy

kremy7

Extra exfoliace. To znamená tato zkratka. Tyto krémy pomáhají při obnově pokožky a odstraňují suché, odumřelé části kůže. Ochrání Vás před sluncem, hydratují a dodají Vaší pleti potřebný lesk. Někdo je kombinuje s krémem na opalování a dokonce i s krémy proti akné. EE-krém však není určen pro časté používání a ani pro citlivou pokožku. Pomůže Vám v boji proti černým tečkám a se suchou pletí. Částečně Vás může zbavit i různých pigmentových skvrn, takže určitě stojí za vyzkoušení.

Věřím, že Vám tyto informace pomohou a že možná některý z těchto krémů otestujete. Já mám doma osobně BB a CC-krémy a používám je na denní bázi. Jak jste na tom Vy? Používáte některý z těchto „písmenkových“ krémů také?