Co znamená označení BB, CC, DD a PP na krémech? Lituji, že jsem to nevěděla dávno předtím


BB krémy se objevily na kosmetickém trhu jen před pár lety, ale musím uznat, že nás, tedy alespoň mě uchvátily. Původ a nápad pochází od německých dermatologů a takový krém slouží zejména k léčení a udržování pokožky.

Zamýšleli jste se však nad tím, co znamenají písmena BB, CC, DD a například i PP?

Vidíme to na obalech, ale jen málokdo ví, co následující písmenka znamenají. V dnešním článku si povíme k tomuto tématu něco víc.

kremy-kody1

 

 

Tyto krémy vám poskytnou potřebnou ochranu a dokonce i krytí problematických partií. Tónují pleť, sjednocují barvu pokožky a skoncují is drobným zarudnutím. Záleží však na typu, který si vyberete.

BB-krémy

kremy-kody2

 

 

Název BB je vlastně zkratka od anglického Blemish Balm nebo Beauty Balm, to znamená jakýsi maskovací balzám / krém. Je vhodný ve všechna roční období a dodá pleti hydrataci a pokožku vzpruží a sjednotí. Je velmi podobný krému a také i make-upu. V podstatě můžeme říci, že se jedná o spojení těchto dvou věcí. BB-krém si poradí is drobnými vyrážkami, zánětem a potlačuje i nevyžádanou pigmentaci. Je výborný jako podklad pod make-up a dokonce obsahuje i ochranné prvky před slunečním zářením a tedy spf. Nedoporučuje se však používat pouze BB-krém. O svou pokožku byste se měli starat pořád stejně, to znamená odličovat, čistit, hydratovat a poskytnout její sem tam i nějakou výživu v podobě pleťové masky nebo peelingu. BB-krém je vhodný pro všechny typy pleti a je jen a jen na vás, jaký si vyberete. Na trhu je jich mnoho a je to hlavně o zkoušení. Nechte si poradit iv lékárně, kde můžete takové krémy také zakoupit, ale trochu si připlatíte.

CC-krémy

kremy-kody3

 

 

Po velkém úspěchu BB-krémů se na trhu objevily i CC-krémy nebo chcete-li Color Control krémy. Ty již podle samotného názvu slouží zejména na korekci barvy pleti a tedy například zjemňují zarudnutí. Právě k tomuto účelu byly i vytvořeny. Zjemnit zarudnutí a zežloutnutí pokožky a na dodání zdravé barvy do obličeje. I proto se textura CC-krémů podstatně liší od textrúry, kterou mají BB-krémy. Jsou lehčí a obecně se s nimi snadněji pracuje. CC-krémy se skládají z takových částic, které dobře rozptylují světlo a také rozzáří vaši pokožku. Jsou lehké, pleť není zatěžována a obsahují filtry SPF a antioxidanty. Nejsou však velmi vhodné pro mastnou a problematickou pleť.

DD-krémy

kremy-kody4

 

 

Dalším krokem ve vývoji krémů v abecedním pořadí jsou DD-krémy. Tato zkratka neznamená nic jiného než daily defense nebo dynamic do-all. Tónují, ochraňují a zároveň se o vaši pleť pečují.

Jejich hlavním úkolem je chránit pleť před sluncem a volnými radikály. Jsou skvělou volbou, pokud bydlíte ve velkoměstě nebo až v příliš znečištěném prostředí. Je třeba si však dávat pozor, protože tento krém může ucpávat póry.

Jsou skvělé pro zralejší a stárnoucí pleť.

PP-krémy

kremy-kody5

 

 

PP- krémy nebo i „pink perfect“ jsou skvělým podkladem pro make-upy. Pozor však na jednu věc. Obsahují silikony, což však obsahuje většina bází pod make-up, takže to není nic pro žínky, které upřednostňují přírodní kosmetiku. PP-krémy vyhlazují, zlepšují celkový reliéf pokožky a také snižují viditelnost pórů. Pokožka je po aplikaci hladká a pružná. To, že mají tyto krémy růžovou barvu nepovažujte za špatné. Krém je po aplikaci neviditelný. Pro samotnou aplikací nezapomeňte pleť pořádně vyčistit a hydratovat. Po nanesení PP-krému můžete nanést make-up a korektor, pudr a tvářenku. Vhodný je pro všechny typy pleti.

EE-krémy

kremy-kody6
Extra exfoliace. To znamená tato zkratka. Tyto krémy pomáhají při obnově pokožky a odstraňují suché, odumřelé části kůže. Ochrání vás i před sluníčkem, hydratují a dodají vaší tváři lesk. Někdo je kombinuje s krémem na opalování a dokonce is krémy proti akné. EE-krém však není určen pro časté používání a ani pro vlastnosti držitelky citlivé pokožky. Pomůže však v boji proti černým tečkám a se suchou pletí. Částečně vás může zbavit i různých pigmentových skvrn, takže určitě stojí za povšimnutí.

Věřím, že vám tyto informace pomohou, a že možná některý z těchto krémů otestujete. Já mám doma osobně BB a CC-krémy a používám je na denní bázi.

Jak jste na tom vy? Používáte některý z těchto „písmenkových“ krémů? Dejte nám vědět v komentářích.