Úvod ZDRAVÍ Tělo Co se stane s vaším tělem, pokud budete jíst 3 vajíčka každý...

Co se stane s vaším tělem, pokud budete jíst 3 vajíčka každý týden


Některým lidem se následující myšlenka bude zdát nevhodná, protože je o vajíčkách známo, že obsahují hodně cholesterolu. No lidé se dokáží velmi mýlit a to hlavně, když si nevyslechnou i druhou stránku věci.
Pojídání vajíček přináší mnohé zdraví prospěšných látek, o kterých si v následujícím článku napíšeme.

Budeme mít pocit sytosti
Vejce jsou plné proteinů. V jejich přítomnosti se nacházejí bílkoviny a je to jeden z nejlepších zdrojů bílkovin. Takže, pokud budete jíst vejce, díky tomu si zlikvidujete pocit hladu.

ztratíte tuk
Jak jsme již výše zmínili článku, vejce nás dostatečně zasytí na určitou dobu. Účastníci v nedávné studie konzumovali kalorický příjem ve formě vajec nebo bagety. Ti kteří jedli vejce zhubli o 65 procent tělesné hmotnosti, 16 procent tělesného tuku a 34 procentní snížení velikosti pasu.

Vaše kvalita pleti a vlasů se zlepší
Zdravé jídlo obsahuje mnoho zdravých živin a vitamínů. Vitamin B2, vitamin B5 a vitamin B12. Jak všichni víme B-komplex je nezbytný pro zdravou kůži a velmi užitečný pro vlasy a játra. Působí lépe na mozek a nervový systém.

Vaše kosti a zuby zesílí
Vitamin D je nesmírně důležitý pro zdravé kosti a zuby. Ve skutečnosti tento vitamin pomáhá správně vstřebávat vápník. Vejce jsou výborným zdrojem vitamínu D, takže bychom je měli konzumovat.

Získáte potřebné aminokyseliny.
Lidské tělo potřebuje ve skutečnosti 20 různých aminokyselin pro jeho správné fungování. Lidské tělo může produkovat 11 aminokyselin. V důsledku nedostatku aminokyselinu, si způsobujete únavu, oslabení imunitního
systému.

 

 
Získáte více energie
Věděli jste, že vejce obsahuje 15 procent vaší DDD (doporučené denní dávky) riboflavinu nebo vitaminu B2. Tento vitamín pomáhá tělu přeměnit jídlo na palivo a dodá nám více energie.

Snížíte si stres
Ještě si trošku řekneme o aminokyselinách, které tělo nemůže produkovat. Ty mohou pomoci mnohým orgánům v lidském tel, pro správné fungování. Pokud nechcete konzumovat dostatek těchto aminokyselin, můžete později získat psychicky nežádoucí účinky. Skupina výzkumníků v mezinárodní akademií vědců zjistila fakt, že lysin (esenciální aminokyselina) vám pomůže snížit úzkost a stres. Upravuje hladinu serotoninu v lidském těle.

Zlepší se vám imunitní systém
Jedno velké vejce poskytne 22 procent denní hodnoty selenu. selen je sloučenina, která je nezbytná pro imunitní systém a hormonů štítné žlázy. Takže, váš imunitní systém se posílí a bude fungovat správně. Vaše tělo tak může snáze bojovat a odolávat infekcím.

Váš mozek se lépe cítí
Víte co je cholin? Cholin je sloučenina z buněčných membrán. Tato sloučenina je nutná pro syntézu neurotransmiterů a acetylcholinu. My nemáme dostatek této sloučeniny a to nám může způsobit neurologické problémy a snížení kognitivních vlastností. Vejce obsahují vysoké množství cholinu.

Pomůžete si zlepšit svůj cholesterol !!!!
Ano, vejce (žloutek) obsahuje vysoké řadu cholesterolu. Ale toho dobrého! Zlepšíte si svou hladinu cholesterolu zvýšením hladin toho dobrého!
Konzumujte vajíčka ale konzumujte je s mírou. Jak můžete vidět, může vám poskytnout mnoho zdravotních výhod pro vás a vaše zdraví obecně.

 
loading...

Kam dál?