Co se stane, když dáte ovoce do rýže? Škoda, že jsem o tomto super nápadu nevěděla dřív


Pokud se novomanželům hodí k nohám rýže, jejich život bude naplněn štěstím. Více než polovina světové populace konzumuje tuto surovinu i přesto, že o ní ještě nevíme všechno!

Rýže je velmi náročná, co se týče podmínek jejího pěstování. Na druhou stranu jí tu vybíravost můžeme odpustit, protože díky neobyčejným způsobům využívání to určitě stojí za to. Tak například, pokud vložíte do rýže ještě nedozrálé ovoce, dozraje za kratší dobu než obvykle. Vyzkoušejte to s meruňkami.

Dekorativní stojan na ukládání nožů

Vše, co k tomu budete potřebovat je svislá průhledná nádoba a rýže. Rýže dokonale absorbuje vlhkost a díky tomu vám nože během jejich skladování nezreznou ani nezplesniví, jak se to občas může stát u dřevěných stojanů.

ryze2

 

 

Čištění nádobí na těžko dostupných místech
Čajník s úzkým hrdlem nelze umýt do naprosté dokonalosti. Proto si do něj dejte 1 čajovou lžičku rýže, přidejte několik kapek saponátu a teplou vodu. Čajník zavřete a hrdlo přikryjte prstem. Všechny ingredience protřepávejte přibližně 1 minutu. Po této kouzelné proceduře čajový povlak v čajníku zcela zmizí!

Záchrana utonulého telefonu
Pokud už i vám někdy spadl váš telefon do vody nebo jiné tekutiny, vložte ho do nádoby se suchou rýží. Osušte jej, vyjměte SIM kartu spolu s paměťovou kartou a baterií. Ponechte jej v rýži 24 hodin a zachráníte tak svůj oblíbený komunikační prostředek.

Upečte si z ní koláč
S pomocí rýže si velmi snadno upečete skvělé těsto jako základ na koláč! Vložte připravené těsto do formy na pečení, přikryjte ho pergamenovým papírem a nasypte tam rýži tak, aby zcela vyplnila formu. Pečte jako obvykle. Díky této metodě se těsto dobře propeče. Po upečení dejte rýži do samostatné nádoby, aby se i nadále mohla používat na pečení koláčových základů.

ryze3

 

 

Osvěžovač vzduchu
Rýže může nádherně osvěžit vzduch na vašem wc nebo v koupelně. Vezměte si půl šálku rýže, nakapejte do něj asi 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje a promíchejte.

Kontrola teploty oleje na rozpálené pánvi
Hoďte do pánve s olejem asi 5 zrníček rýže. Pokud se potopí, olej ještě není úplně rozpálený. Pokud se vynoří a tvoří se při nich bublinky, znamená to, že je olej zahřátý na požadovanou teplotu a vy se můžete směle pustit do vaření.

ryze4

 

 

Ochrana proti korozi
Rýže je vynikajícím nástrojem na ochranu před korozí protože absorbuje nadměrnou vlhkost. Šroubovák, kladivo či kleště – vše bude neporušené a zachováné. Stačí jen naplnit plechovku rýží a vložit do ní pracovní nářadí.

Vyčistí mlýnek
Každý z nás už alespoň jednou v životě mlel kávová zrnka a všiml si, že po mletí zůstávají na mlýnku olejové stopy, které se pak obtížně odstraňují. Zde je pomoc! Postačí, pokud dohladka pomelete menší množství rýže a mlýnek bude jako nový.

Zahřívací polštářek
Polštář s rýží dokáže dokonale nahradit termofor! Před použitím je třeba ji ohřát v mikrovlnné troubě po dobu 1 minuty. Skvělý nápad při zahřívání poškozených vazů, ztuhlých míst na těle nebo jako rychlý ohřívač studené postele.

 

 

Hračka pro domácího mazlíčka
Z pevné látky můžete vytvořit perfektní hračku pro vaše domácí zvířátko a jako vyplň použijete právě rýži.

Náplň do chrastítek
Jen se podívejte, tohle je ideální chrastítko! Potřebujete jen dvě plastové lžičky, 1 kinder vajíčko, lepicí pásku, trochu rýže a hračka je na světě!

ryze5