Úvod RADY A TIPY Do života Co o vaší osobnosti říkají vaše chodidla? Když jsem si udělala tento...

Co o vaší osobnosti říkají vaše chodidla? Když jsem si udělala tento krátký test, byla jsem překvapená jaký je výstižný


Hodně se mluvilo o čtení z dlaní, o čtení z tvaru nehtů, o čtení z postavení očí. No o vaší osobnosti umí hodně napovědět i vaše chodidla. Není to žádná hloupost, tvar vašich nohou může prozradit mnoho z rysů, které jsou vám blízké a možná si je vůbec neuvědomujete. Těchto 10 typů nohou vás přesvědčí o tom, že každý tvar chodidla cosi o člověku napoví. Tak schválně, platí to i o vás?

římská noha

Tzv. římská noha je nejčastějším typem nohy nebo chodidla. Prsty jsou v poměru k samotnému chodidlu přiměřené velikosti, přičemž palec je největší. Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být velmi společenští a upřímní. Často je okolí považuje za charismatických, takže se nebojí být středem společnosti a mnozí z nich jsou podnikatelé, což svědčí o jejich sebevědomí a odvaze.

nohy1

 

 
selská noha

Když mají všechny prsty téměř identickou délku, působí jakoby měli obdélníkovou stopu. Od toho je odvozeno i jejich pojmenování, jde o tzv. selské chodidla. Lidé s tímto typem chodidla mají tendenci být rozhodní a klidní. Podobné vlastnosti se v minulosti připisovaly sedlákům. Dodnes používáme pojem „zdravý selský rozum“, který označuje rozvážného a rozumného člověka. Majitelé takových chodidel jsou většinou spolehliví a praktičtí.

nohy2

 

 
řecká noha

Majitelé takových chodidel jsou známí jako lidé ohně. Charakteristickým rysem takové nohy je rozšíření druhého prstu, který bývá zpravidla delší, než palec. Lidé s řeckým typem nohy mají tendenci být ohniví, nadšení, motivující okolí. Řecku nohu mívají často umělci a sportovci, čili zástupci kreativity a sportovního ducha. Podobně jako majitelé římské nohy, ani lidé s řeckým chodidlem nemají problém s poutání pozornosti.

nohy3

roztažená noha

Tyto chodidla působí jako velmi úzké, je to však jen oční klam. Způsobený je tím, že prsty jdou jakoby z kopce dolů. Palec je obecně největší ze všech prstů a směrem dolů se velikost ostatních prstů rovnoměrně snižuje. Lidé s tímto typem chodidla si cení své soukromí a jsou tajnůstkářští. Neradi o sobě mluví a také jsou neradi na výsluní. Mohou však být náladoví a nejednou i impulzivní.

nohy4

 

 
Noha s těžko oddělitelným malíčkem

Existuje skupina lidí, která nedokáže oddělit malíček na svém chodidle od sousedního prstu. Takoví lidé mají rádi rutinu a stereotyp. Tyto aspekty života jim dodávají pocit bezpečí. Jsou velmi spolehliví a věrní a jejich okolí je vnímá jako vynikajících společníků.

nohy5

Noha s lehce oddělitelným malíčkem

Na rozdíl od těch, kteří malíček nedokáží oddělit od sousedního prstu, tito lidé dokáží s malíčkem na noze pravý opak. Často mají potřebu něco ve svém životě měnit. Rutina a stereotyp je činí nešťastnými. Velmi snadno se začnou nudit a charakteristické jsou například tím, že někdy dělají bláznivé věci. Oni to tak sice nepociťují, ale jejich okolí má pocit, že jim něco chybí a proto na sebe potřebují poutat pozornost.

nohy6

 

 
zakrnělý malíček

Lidé se zakrslým malíčkem na obou chodidlech bývají často pyšní a chtějí mít ve všem pravdu. Za svými cíli jdou bez ohledu na další možné následky. Společností jsou vnímáni jako mimořádně nekonvenční.

nohy7

Mezera mezi druhým a třetím prstem

Lidé, kteří mají postavení prstů na chodidle takové, jako by měli mezi prsty díru resp. mezi druhým a třetím prstem mají výraznou mezeru, dokáží oddělovat své emoce od běžného pracovního života. Jednoduše řečeno dokážou si udržovat emocionální odstup, čímž si značně usnadňují život.

nohy8

 

 
Nakloněný třetí prst

Lidé s nakloněným třetím prstem rádi plánují věci kupředu. Výsledkem tohoto plánování je důslednost a organizovanost. Téměř vždy mají vše pod kontrolou a to bez ohledu na situaci, v jaké se ocitnou.

nohy9

Úzká základna na druhém prstu

Základna druhého prstu je úzká ve srovnání s horní částí špičky nohy. Při takových osob je pravděpodobné, že jde o expresivních lidí. Rádi zveličují a když jsou v dobré náladě, vyzařují kolem sebe pozitivní energii. Tehdy jejich okolí přímo zbožňuje, naopak když jim náladu něco pokazí, nejlépe uděláte, když od takového člověka odejdete co nejdále.
loading...

Kam dál?