Co o vašem zdraví řekne vaše menstruace? Toto je 5 různých problémů při menstruaci


O menstruací se toho moc nemluví a nepíše, o vašem zdraví však dokáže prozradit více než si myslíte. Pokud se chcete o ní dozvědět trošku více, svého měsíčního návštěvníka zařaďte do jedné z těchto 5 kategorií a pokračujte ve čtení.

 1. Slabé krvácení vypovídá o problémech se štítnou žlázou a nebo hypofýzou. Pokud užíváte antikoncepci, slabé krvácení není ničím výjimečným. Pokud však antikoncepci neužíváte a máte velice slabou menstruaci, je šance, že trpíte hormonální nerovnováhou. Podle Dr. Adelaide Nardone z Brown University, slabá menstruace vypovídá o problémech se štítnou žlázou a nebo hypofýzou.2. Polypy na krčcích maternice a nebo na maternici můžou způsobit náhlé krvácení po čas cyklu.Pokud se vám stává, že začnete náhle krvácet kdykoliv po čas cyklu, potom trpíte krvácením průniku. Jde o běžný vedlejší účinek antikoncepce. Pokud je neužíváte, doporučujeme zkonzultovat stav s lékařem. Náhlé krvácení může být způsobené i polypi na krčcích maternice a nebo na maternici, což je důsledek vysoké hladiny estrogenu v těle. Také může jít o projev infekce a nebo dokonce rakoviny.3. Pokud trpíte nesnesitelnými křečemi trvajícími několik dní, měli byste navštívit lékaře.

  Pokud máte po čas menstruace intenzivní křeče a myslíte si, že jde o běžný jev, děláte velkou chybu.

  4. Pokud vám menstruace pozdí a těhotenství je vyloučení, pravděpodobně jde o hormonální nerovnováhu.

  Když se vám perioda opozdí a jste pravděpodobně těhotná, potom nezůstává nic jiného, jen vám pogratulovat. Když je však těhotenství vyloučené, měli byste vědět, že nemusíte mít pravidelnou ovulaci pokud trpíte syndromem policystyckých vaječníků což vám stěžuje poznat plodné dny.
  Pokud trpíte obezitou a nebo naopak máte příliš malé procento tuků v těle, výsledkem je hormonální nerovnováha. Je čas tím pádem změnit životní styl.

  5. Když je vaše menstruace sytě červená, podobná brusinkové barvě, je vaše menstruace v pořádku. Když je jiné barvy, pravděpodobně jde o projev nerovnováhy estrogenu.