Úvod RADY A TIPY Do života Chcete přestat řešit klíšťata? Díky tomuto geniálnímu triku se Vám budou vyhýbat...

Chcete přestat řešit klíšťata? Díky tomuto geniálnímu triku se Vám budou vyhýbat obloukem!


S příchodem jara se častěji vydáváme za klidem do přírody, jenže občas se nám může stát, že si z takového výletu přineseme s sebou domů nezvaného hosta v podobě klíštěte.

Na tom by určitě nic nebylo, kdyby nebyly přenašečem opravdu vážných onemocnění.

Jak se tedy proti nim chránit?

Abyste již nemuseli o své zdraví nebo zdraví vašich blízkých obávat, máme pro vás jednoduchý účinný prostředek, proti kterému nemá klíště žádnou šanci!

Co budete potřebovat:

váleček na očištění oblečení
esenciální olej

Aplikace:

Na váleček naneste trochu esenciálního oleje. Potom přejíždějte rovnoměrně po celé délce vašeho oblečení tak, aby se olej dostal úplně všude a především na dolní část vašeho oblečení. Toto proveďte před každou procházkou a máte nad kleštěmi vyhráno. Dávejte si však pozor na to, jaké množství esenciálního oleje na váleček aplikujete – když ho dáte hodně, může vám na oblečení udělat skvrny.

3-4

 

 

Seznam esenciálních olejů, které pomáhají:

eukalyptový olej

Eukalyptus odpuzuje jakýkoliv hmyz. Pokud byste tedy rádi chodili například na ryby, ale většinu času vás koušou komáři, určitě ho vyzkoušejte.

citrónový olej

Citronový olej je zvláště účinný co se přímo klíšťat týká. Navíc ještě pomáhá proti blechám i vším.

essential-oil-blending-guide levandulový olej

Pokud jste milovník levandulové vůně, jistě vás potěšíme. I tento olej působí proti klíšťatům. A mimo jiné na komáry, mušky a moly.

 

 

mátový olej

I mátový olej vám pomůže se otravného hmyzu a klíšťat zbavit, protože je účinný stejně dobře jako repelent a navíc je čistě přírodní.

1-6

Jak se bránit před klíšťaty?
loading...

Kam dál?