Chcete mít v peněžence víc peněz? Vyzkoušejte strom na peníze!


Vždy jsem si myslela, že Tlustice je jediná rostlinka, která dokáže přinést do vašeho života více peněz a materiálních statků.

Zamiokulkas má mnohem větší energii na sílu peněz a je zcela nenáročný na péči. Pokud se o něm chcete dozvědět více, přečtěte si následující článek.

1

Strom peněz

Na zalévání používejte pouze měkkou vodu.
Nejlépe se mu daří na světlém místě u okna otočeném na východ nebo západ.
Od dubna do srpna potřebuje každé dva týdny doplňkové hnojivo. Upřednostněte hnojivo na kaktusy a sukulenty.
Hrubé a masité stonky potřebují oporu, jinak se začnou přepadávat.
Nezapomínejte listy rostliny utírat od prachu a postřikovat.
V zimním období ho položte blíže k oknu.
V letních dnech vyneste květináč na čerstvý vzduch. Můžete použít balkon nebo zahradu.
2


Zde je ještě několik tajemství, aby vám magická rostlina vydržela co nejdéle.

Ihned po zakoupení

Pořídili jste si Zamiokulkas, ale nepasuje vám do pokoje? Nemusíte ho přesazovat! Je důležité, abyste mu dali 2 týdny času ať se přizpůsobí novým podmínkám. Zvláštní pozornost věnujte výběru květináče. Musí odpovídat kořenovému systému rostliny. Keramický květináč je nevhodný, protože rostlina může zahynout v důsledku nedostatku místa. Když ji budete přesazovat, vezměte v úvahu roční období a věk rostliny.

3

přesazení

Dávejte si pozor, protože šťáva ze Zamiokulkasu je jedovatá. Při přesazování je nutné používat ochranné rukavice a po kontaktu s rostlinou si důkladně umýt ruce. Na naplnění květináče použijte keramzit. Dno vyplňte keramzitem střední velikosti a na vrch posypte vrstvou písku.

Přesazování mladých rostlin by se mělo provádět každý rok. Vždy si vybírejte květináč, který bude větší, než ten předešlý. Ty starší by měly přesazovat pouze v případě potřeby.

4


Zamioculcas jako talisman

Má velkou symbolickou hodnotu a přináší štěstí ženám, které ho dostanou jako dárek. To pravé štěstí přináší, až když začne kvést. Podle učení feng shui je Zamioculcas schopen přinést do domácnosti peníze stejně jako i známá Tlustice. Stačí do něj zahrabat mince a uložit na vhodné místo, které se nachází v sektoru bohatství – jihovýchodní část domu nebo místnosti.

5

Upozornění

Jelikož je Zamioculcas jedovatý, nedotýkejte se ho holýma rukama, protože může způsobit alergii. Umístěte rostlinu mimo dosah dětí a domácích zvířat.

6