Úvod RADY A TIPY Jak na to? Chcete-li mít letos výjimečný vánoční stromek, vyrobte si tuto originální vánoční hvězdu

Chcete-li mít letos výjimečný vánoční stromek, vyrobte si tuto originální vánoční hvězdu


Neodmyslitelným symbolem vánočních svátků je téměř pro každého hvězda, která zdobí vrcholy našich vánočních stromků. Vyrobte si spolu s námi originální vánoční hvězdu, která do vašich domácností přinese jedinečnou sváteční atmosféru.

Tato dekorace nemusí zdobit jen váš vánoční stromeček, klidně ji použijte na ozvláštnění vchodových dveří či svátečního stolu.

Budeme potřebovat:

nůžky

lepicí pistoli

barevnou lepenku (nejlépe s pozlátkem a barevnou z obou stran)

hvezda1

 

 
postup:

Z lepenky si nastříháme 20 pásků s šířkou 1,5 cm. Vezmeme si první dva pásky, které vložíme do tvaru kříže a spoj ve středu zalepíme.

hvezda2

Dále na vodorovný pásek nalepíme další čtyři, dvě z pravé strany, dvě z levé strany, které na střídačku protkávají, spoje opět zalepíme.

hvezda3

 

 

 
Dolepíme další čtyři pásky, opět protkáno na střídačku, ale tentokrát vodorovně, dvě nahoru (nad střední pásek) a dvě dole (pod střední pásek).

hvezda4

Slepené pásky si položíme tak, abychom čtvercové vnitřek měli ve tvaru diamantu. Nyní spolu přilepíme první svislý proužek zleva a poslední vodorovný pásek (dole) do tvaru smyčky.

hvezda5

 

 
Stejně slepíme pásky na každé straně, abychom jsme dostali dvě smyčky v každém rohu. Zůstane nám jen dvojice pásků, které jsme lepili na začátku jako první (ve tvaru kříže).

hvezda6

Nyní zopakujeme stejný postup s dalšími deseti pásky, abychom si vytvořili i druhou polovinu naší hvězdy.

hvezda7

 

 
Slepíme obě poloviny dohromady a vznikne nám hvězda.

hvezda8

 

 
Přebývající pásky buď odstřihneme ale vlepíme do vnitřní strany hvězdy.

hvezda9

A hvězdu máme hotovou

hvezda10
loading...

Kam dál?