Úvod RADY A TIPY Celou tu dobu jste orchideje přihnojovali špatně. Dávejte si pozor na tento...

Celou tu dobu jste orchideje přihnojovali špatně. Dávejte si pozor na tento detail… Po tomto vám pokvetou ještě více


Orchidea – tropická rostlinka, která si již našla své místo i v našich domácnostech. Ve svém přirozeném prostředí je zásobárnou výživných látek, které dostává z vlhkého vzduchu a dřeva, na kterém roste. V domácích podmínkách nedokáže přijmout adekvátní výživu, proto by měla být pravidelně přihnojována. Na rozdíl od jiných pokojových rostlin, orchidej potřebuje speciální hnojivo a plán na použití.

orchideje hnojeni1

 

 
Jak hnojit orchidej?

Jejich výživa by měla být vyvážená. Je třeba, abyste si koupili hnojivo určené pro epifyt. Barevné kombinace kvítků zajišťují tři chemické prvky: dusík, fosfor a draslík. Všechny by měly být přítomny prostřednictvím speciálních hnojiv, ale jejich poměr se liší.

Aby jste se těšili z krásné orchideje, postupujte podle tohoto plánu:

orchideje hnojeni2

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem dusíku
Dusík je potřebný k tomu, aby vybudoval rostlince listy a zajistil tak přirozený růst. Bez listů se zásoby živin zmenšují a rostlina zahyne. Na jaře, kdy začnou růst listy, použijte hnojivo s vysokým obsahem dusíku.

orchideje hnojeni3

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem draslíku
Draslík poskytuje plnohodnotný metabolismus v rostlinných tkáních, je zodpovědný za fotosyntézu a imunitu rostliny. Když je květ nejvíce náchylný k napadení škůdci (v létě), použijte na něj hnojivo s vyšším obsahem draslíku.

orchideje hnojeni4

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem fosforu
Fosfor ovlivňuje formování stonků a kvetení květů. Když se na rostlině formují puky (na podzim), použijte hnojivo s fosforem.

Hnojit můžete přes kořenovou nebo nekořenovou metodou (prostřednictvím listů). Pokud se je rozhodnete hnojit, dělejte to postupně.

Máte i vy nějaké triky a tipy na hnojení této krásné rostlinky? Podělte se o ně v kometářích!

orchideje hnojeni5