Celou tu dobu jste orchideje přihnojovali špatně. Dávejte si pozor na tento detail… Po tomto vám pokvetou ještě více


Orchidea – tropická rostlinka, která si již našla své místo i v našich domácnostech. Ve svém přirozeném prostředí je zásobárnou výživných látek, které dostává z vlhkého vzduchu a dřeva, na kterém roste. V domácích podmínkách nedokáže přijmout adekvátní výživu, proto by měla být pravidelně přihnojována. Na rozdíl od jiných pokojových rostlin, orchidej potřebuje speciální hnojivo a plán na použití.

orchideje hnojeni1

 

 
Jak hnojit orchidej?

Jejich výživa by měla být vyvážená. Je třeba, abyste si koupili hnojivo určené pro epifyt. Barevné kombinace kvítků zajišťují tři chemické prvky: dusík, fosfor a draslík. Všechny by měly být přítomny prostřednictvím speciálních hnojiv, ale jejich poměr se liší.

Aby jste se těšili z krásné orchideje, postupujte podle tohoto plánu:

orchideje hnojeni2

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem dusíku
Dusík je potřebný k tomu, aby vybudoval rostlince listy a zajistil tak přirozený růst. Bez listů se zásoby živin zmenšují a rostlina zahyne. Na jaře, kdy začnou růst listy, použijte hnojivo s vysokým obsahem dusíku.

orchideje hnojeni3

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem draslíku
Draslík poskytuje plnohodnotný metabolismus v rostlinných tkáních, je zodpovědný za fotosyntézu a imunitu rostliny. Když je květ nejvíce náchylný k napadení škůdci (v létě), použijte na něj hnojivo s vyšším obsahem draslíku.

orchideje hnojeni4

 

 
Hnojivo s vysokým obsahem fosforu
Fosfor ovlivňuje formování stonků a kvetení květů. Když se na rostlině formují puky (na podzim), použijte hnojivo s fosforem.

Hnojit můžete přes kořenovou nebo nekořenovou metodou (prostřednictvím listů). Pokud se je rozhodnete hnojit, dělejte to postupně.

Máte i vy nějaké triky a tipy na hnojení této krásné rostlinky? Podělte se o ně v kometářích!

orchideje hnojeni5