Bramborové rohlíčky plněné sýrem: Tuto dobrotu jsem nedávno připravila mé rodině…


Tento recept je příkladem toho, že na přípravu skvělých jídel vám stačí i obyčejné suroviny. Pokud máte rádi klasickou domácí kuchyni, dnešní recept je pro vás jako stvořený. Famózní spojení měkkého a jemně křupavého bramborového těsta se sýrem zaručeně lahodí vašim chuťovým buňkám a vaše rodina se bude olizovat.

Budeme potřebovat:

200 g brambor

100 g hladké mouky (podle potřeby i trošku více)

trošku soli

3 polévkové lžíce strouhaného sýra (Parmazán)

tvrdý sýr na nádivku (dle chuti)

olej na smažení

postup:

Nejprve si připravíme brambory, které oloupeme a uvaříme v mírně osolené vodě doměkka. Po uvaření scedíme všechnu vodu a brambory rozmačkáme na jemnou masu. Necháme je vychladnout až na pokojovou teplotu aby se nám s nimi lépe pracovalo.

bramborove rohliky se syrem1

Pak k nim vysypeme hladkou mouku s trochou soli a také přidáme nastrouhaný parmezán. Vše důkladně promícháme až vytvoříme jednotnou hmotu. Pokud se nám masa zdá řídká a nepracuje se s ní dobře, přidáme ještě menší množství mouky.

bramborove rohliky se syrem2

 

 
Pak si připravíme pracovní desku, kterou posypeme trochou mouky a vyválíme na ní těsto do tvaru kruhu. To následně krájíme na pravidelné trojúhelníky, podobně jako pizzu. Na konec každého kousku nasypeme trošku nastrouhaného tvrdého sýra. Plátek bramborového těsta pak srolujeme.

bramborove rohliky se syrem3

Jednotlivé rohlíčky pak ukládáme na pánev s rozehřátým olejem a smažíme pokud nemají zlatavou barvu. Sýrové rohlíky následně ukládáme na papírové ubrousky, které odsají přebytečný olej.

bramborove rohliky se syrem4