Borůvky jsem už přestala kupovat.Díky ověřenému triku je můžete snadno pěstovat doma!


Borůvky miluje snad každý a všichni bychom je chtěli mít na dosah ruky, přímo doma.

BORŮVKY – SKLADIŠTĚ VITAMÍNŮ NEZBYTNÝCH PRO NAŠE TĚLO. DAJÍ SE JÍST JEN TAK, SMÍCHAT S CUKREM NEBO JE PŘIDAT DO JOGURTU ČI PEČIVA A ZÁKUSKŮ. BOHUŽEL, JSOU DRAŽŠÍ NEŽ MNOHO JINÝCH LESNÍCH PLODŮ. VYPĚSTUJTE SI JE PROTO U VÁS NA ZAHRADĚ!

Pěstování

Buďte opatrní

Než je zasadíte, ujistěte se, že jste si koupili keř, který se nejlépe hodí do vaší klimatu. Některé plody mají rádi vysokou vlhkost a jiné dobře odolávají vysokým teplotám.

1

 

 

Půda má velký význam

Aby se borůvkovým keřem dobře dařilo, kyselost půdy by se měla pohybovat mezi 4-5 pH. Pokud půda ve vaší zahradě nesplňuje tento požadavek, můžete si borůvky posadit do květináčů.

2

Správné sázení

Borůvky potřebují sluneční světlo a dobrou půdu. Vzdálenost mezi keři by neměla být menší než 1,5 m. pokud je chcete pěstovat v květináči, pak by měla přesahovat 50 cm v průměru. Tímto bobulím stačí 5-10 cm vrstva vody za týden.jak rostou borůvky.

3

 

 

Bezpečnost především

Chraňte borůvky před škodlivým hmyzem a ptáky pomocí bambusových tyčí nebo speciálních sítěk.

4

Seřezávání větviček

Díky tomu budou borůvky schopné urodit plody v průběhu příštích 20 let. Jelikož křik s odříznutými větvičkami nám dá menší úrodu, bude lepší, když vysadíte ne jeden, ale několik.

Kdy je nejlepší zasadit borůvky

Nejlepší bude, když jejich posadíte začátkem jara a do července budou zralé. Po tom, jak dozrají nechte je na keřích ještě pár dní – budou chutnější.

6

Věříme, že tyto tipy vám pomohou vypěstovat si na zahradě ráj borůvek. Podělte se o ně se svými přáteli!