Bolest zubů nám signalizuje nemoc určitého orgánu, věděli jste to?


Jak se nechají slyšet odborníci – první a druhý horní a dolní řezák, jsou zodpovědní za stav ledvin a močového měchýře.

To, jak vypadají vaše špičáky svědčí o vašem stavu jater a žluči.

4. a 5. premoláry jsou zase výsledkem kondice plic a tlustého střeva.6. a 7. stoličky svědčí o kondici žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Pokud ještě máte osmičky, takzvané zuby moudrosti, tak ty vypovídají o vašem srdci a tenkém střevě.

Pokud tedy pociťujete bolest nějakého zubu, jedná se ve skutečnosti o bolest určitého orgánu, která je vysílána do zubu. Zajímavé také je, že problematické zuby poukazují například na bolesti hlavy.

První a druhé řezáky informují o infekci horních močových cest, první řezák může oznamovat angínu, nemoci kloubů nebo akutní zánět žlučníku či hepatitidu.

Bolest čtvrté nebo páté stoličky nám oznamuje kolitidu, chronickou pneumonii nebo alergickou reakci. Bolest horních a dolních čtvrtých stoliček zase poukazuje na problémy s kolenními klouby, rameny, dále na artritidu či onemocnění střev.

Šestka a sedmička je pro změnu indikátorem gastritidy, počínajícího žaludečního vředu, zánětu slinivky břišní nebo chudokrevnosti.

Obecně bolest v horní části je spojena se zánětem vedlejších nosních dutin, nádorem štítné žlázy, anebo se zánětem vaječníků či sleziny.

Dolní stoličky zase hlásí problémy s tepnami, arteriosklerózu.