Během celého týdne nechala maminka manžela, aby vybíral, co si má obléci. Takto to dopadlo!


Zamysleli jste se už někdy nad tím, zda máte s manželem či přítelem stejný vkus a jak by vypadal váš šatník, kdyby ho vytvářela vaše polovička?

Byla by to katastrofa nebo by pod jeho rukama vznikaly originální kombinace, které vám dosud ani nenapadly? Preferoval by elegantní červené šaty nebo raději pohodlné džíny a tričko? Tyto otázky si kladla i mladá maminka Dilara, která svému manželovi nechala během jednoho týdne úplnou svobodu a přístup k jejím šatníku. Jak dopadl tento zajímavý experiment?

 

 
outfit-1
Pro někoho možná odvážná, pro jiné jen nesmírně zvědavá mladá žena Dilara se rozhodla pro zajímavý experiment. Svého manžela Denisa pasovala za soukromého módního poradce a výběr oblečení během celého týdne nechala na něj. Jak se s touto, pro mnohé muže nelehkým úkolem Denis poprat, můžete posoudit na základě následujících fotografií, ke kterým poví příběh samotná Dilara.

Pondělí

outfit-2

 

 
V pondělí ráno jsem se zatajeným dechem čekala, jaký outfit mi manžel vytvoří. Byl to velmi důležitý den, protože jsem se během něj měla setkat s obchodními partnery. Pokoušela mě myšlenka vzdát se experimentu ještě dříve, než vůbec začal, ale manželovo nesmírně nadšení a moje zvědavost mě nakonec přinutily setrvat. Zanedlouho byl první „model“ na světě i když se mi nezdál jako nejlepší volba na obchodní jednání. Podle Denisa však bylo vše v naprostém pořádku a šaty a bunda zahalují vše co mají, nejsou vyzývavé, a proto nebude zbytečně poutat pozornost.

Opak byl pravdou a pohledy jsem přímo přitahovala. Tato neobvyklá kombinace si však vysloužila jen pochvalné řeči a komplimenty ze strany kolegů. Právě proto si tyto šaty rozhodně vezmu častěji.

Úterý

outfit-3

Na druhý den, po představení druhého outfitu jsem začala tušit, že můj manžel miluje jasné a výrazné barvy. O tom jsem dosud překvapivě neměla ani tušení. Podle jeho slov měl být krásný slunečný den, což se odrazilo i na jeho výběru oblečení. Nejvíc mě šokoval výběr kabelky, která byla dlouhou dobu odložena v igelitovém pytli jako milá vzpomínka na dávné časy. Paradoxně se ukázalo, že mému manželovi, který je ředitel leasingové společnosti se však tento bláznivý kousek s malými domky vždy tajně líbil. Jeho hravost mě natolik okouzlila, že se tato kabelka znovu stala mým oblíbeným doplňkem.

Středa

outfit-4

 

 
V ten den jsme měli s Denisem výročí, které jsme se rozhodli oslavit romantickou večeří. Protože však máme dvě malé děti, večeře se samozřejmě přesunula do prostředí domova. Nikdy předtím jsme něco podobného doma nedělali, proto bych sama váhala, co si na tuto domácí romantiku skutečně obléci. Můj manžel v tom měl však jasno. Vybral mi svůdné černé šaty a já se cítila jako na našem prvním rande.

Čtvrtek

outfit-5
Upřímně řečeno, tyto šaty jsem měla ve skříni odloženy již dlouho a doslova jsem na nich i zapomněla. Vždycky jsem si myslela, že jsou příliš krátké a jejich barva prostě není „moje“. Denis je ale vybral s tvrzením, že mi nesmírně sluší a jsem v nich ohromující. V tomto outfitu jsem musela absolvovat další setkání, což mi bylo zpočátku nepříjemné, no pochvalné a povzbudivé slova manžela mi dodaly sebedůvěru.

Pátek

outfit-6

 

 
V tento den jsme měli naplánováno malé rodinné setkání s našimi rodiči, kteří chtěli strávit čas s vnoučaty. Obyčejně bych si oblékla nějaké slušivé šaty a elegantní boty. Denis mě však znovu překvapil slovy, že pokaždé, když jdeme na podobné setkání v elegantním outfitu cítím nepohodlně. Nahánění dětí kolem domu v šatech není příjemná záležitost, proto jeho výběr dával logiku, i když jsem byla zpočátku trochu skeptická. Obvykle si tyto kousky oblečení vybírám na chatu nebo piknik, ale experiment jsem chtěla dotáhnout dokonce. Musím přiznat, že tento výběr jsem si nakonec opravdu oblíbila a na návštěvě u rodičů jsem se cítila skvěle a nesmírně uvolněně.

Sobota

outfit-7
Sobota je dnem, kdy s rodinou vždy absolvujeme procházku. Denis popustil uzdu své fantazie, díky čemuž mi můj manžel začal připadat jako skutečný stylista. I když k sobě na první pohled jednotlivé kousky vůbec nepasují, s konečným výsledkem jsem byla nesmírně spokojená. Lehké letní šaty a pohodlné tenisky na procházku doplnil svým oblíbeným hravým sakem, v němž podle něj vypadám stylově a rozkošně. Myslím, že fotografie jasně odráží radost z procházky i šatníku.

Neděle

outfit-8

 

 
Na neděli jsme neměli žádné plány, a tak jsme zůstali doma. Denis však chtěl, abych se i v tomto prostředí cítila žensky a krásné, kvůli čemuž mi vybral moje oblíbené šaty. Tyto lehké černé šaty skutečně miluji, ale jen málokdy najdu něco vhodné, s čím je kombinovat. Proto se často z mé skříně nedostanou, ale ukázalo se, že k nim vhodné doplňky ani nemusím hledat. Život s manželem je přece perfektní příležitost obléknout se hezky, příjemně a vkusně každý den.

outfit-9
Po skončení experimentu jsem zůstala spokojená ale i překvapená manželovou zodpovědností, se kterou k úkolu přistoupil. Pečlivě vybral každý outfit a já po počátečním váhání byla stále nadmíru spokojená. Radost se mu dala číst z očí, když mě viděl spokojeně se usmívá před zrcadlem.

outfit10
Ačkoliv byl tento bláznivý experiment především zábava, naučil mě jednu důležitou věc. Nebojte se experimentovat a dbejte na své pohodlí. Pokud se v něčem cítíte skutečně dobře, nehledejte příležitost na večerní šaty, či pohodlné kalhoty s oblíbeným tričkem. Jednoduše si to oblečte. Slova manžela mi dodaly chybějící sebedůvěru a odvahu.