Úvod RADY A TIPY Jak na to? Balón namočila do horkého vosku a vytvořila něco, co budete chtít mít...

Balón namočila do horkého vosku a vytvořila něco, co budete chtít mít doma i vy


Brzy je tu zima taková, jak má být a spolu s ní i příjemné večery při dobrém filmu (Mrázik nebo Sám doma). K tomu určitě patří i teplo a světlo ohně, v domácnosti ho samozřejmě zastupuje svíčka. Pokud vás už vaše staré svícny doma nudí ale nechce se vám investovat do nového, zkuste se řídit tímto návodem, podle kterého vytvoříte jedinečný svícen, který vám zpříjemní každý chladný večer u vás doma.

První krok, který budete muset udělat, je připravit si pracovní prostor tak, abyste nic nepotřísnili či nepoškodili. To je ale samozřejmost. Na stůl upevněte papír na pečení nebo balonek1

Najděte doma staré svíčky, odstraňte knoty a vložte je do staré nádoby. Tu vložte do mikrovlnné trouby nebo na sporák.

balonek2

 

 
Je důležité, abyste vosk míchali a zahřívaly na střední teplotě dokud se celý nerozpustí. Pokud ho budete rozpouštět v mikrovlnce, po každých 30 sekundách nádobu vyberte a vosk promíchejte.

Nafoukněte balón do takové velikosti, jak velké chcete mít svícny a napusťte do něj vodu, aby při kontaktu s horkým voskem nepraskl. Velikost by však měla být taková, aby vám hořící svíčka voskový svícen nerozpustila.

balonek3

 

 
Použijte ochranné rukavice, když budete balón namáčet do vosku.

balonek4
Balón několikrát vyjměte a vložte zpět do vosku, abyste vytvořili silnější vrstvu.

balonek5

 

 

 
Takto obalené balóny poklademe na pečící papír a nechte vyschnout. Je dobré, pokud na spodek svícnu přilepíte kousek papíru, aby vám později vosk nezašpinil nábytek. Když si budete jisti, že vosk je již zcela zaschlý, balóny prostě Praskni.

balonek6

 

 
A takto to vypadá, když balón odstraníte.

balonek7

A takto to vypadá, když v takto vyrobeném svícnu zapálíte svíčku. Pěkné a elegantní řešení, nemyslíte?

balonek8

 
loading...

Kam dál?