Báječný recept na čokoládový dort ze 3 surovin!


Mouka je velkým strašákem, zejména když se staráte o svoji postavu. Není žádnou novinkou, že se z ní tloustne nejvíce.

Právě proto jsem pro vás připravila recept na koláč bez mouky, který je vhodný i pro ty, kteří nemohou jíst lepek. Skvělé je, že jej můžete připravit opravdu zdravě. Stačí, když použijete čokoládu slazenou například Stevieho. Skládá se pouze z 3 ingrediencí a máte ho připravený raz dva.

cokokolac1

Ingredience:

8 velkých vajíček
450 gramů hořké čokolády (pokud chcete zdravější verzi, zvolte čokoládu bez cukru, resp. Slazenou Stevieho)
230 gramů másla
ovoce (nemusí být)

cokokolac4

 

 

Postup:

Vajíčka dáme do misky a pomocí mixéru vyšleháme na pěnu. Troubu si předehřejeme na 160 stupňů.

cokokolac5
Máslo nakrájíme na kostičky a dáme rozpustit buď nad parní lázeň, nebo do mikrovlnné trouby. Do horkého másla přidáme nalámanou čokoládu a necháme ji rozpustit. Máslo s čokoládou smícháme a vytvoříme tak hustší čokoládovou hmotu.

cokokolac6

 

 
Po částech k čokoládové hmotě přidáváme vyšlehané vajíčka. Dobře promícháme, aby ve hmotě nebylo příliš mnoho vzduchových bublinek.

cokokolac7
Do kulaté vymazané formy nalijeme těsto a můžeme ji ještě obalit v alobalu. Formu vložíme podobně jako při cheescakeu, do hlubší nádoby, která je naplněna alespoň do poloviny vodou. Takto se koláč upeče dokonale.

cokokolac8
 

 
Celý koláč pečeme přibližně 20 až 25 minut. Po upečení ho necháme vychladnout a skladujeme ho v chladničce. Podle chuti můžete přidat ovoce, případně kopeček zmrzliny. Dobrou chuť.

cokokolac2

cokokolac9