Až uvidíte, jak velké výhody má takto zmražený citrón, budete to dělat do konce života


Citróny patří mezi nejvíce výživné a prospěšné potraviny. Určitě by neměl v našem jídelníčku chybět, neboť obsahuje velké množství důležitých složek.

Posiluje zdravotní stav člověka a imunitu. To nám zaručí větší odolnost proti různým nemocem. 

zmrazeny-citron1

 

 

Citróny obsahují jedinečné látky, známé jako limonoidy, které mají protinádorové účinky. Některé studie dokonce tvrdí, že jsou přínosnější než chemoterapie. Citrón totiž ničí jen rakovinotvorné buňky, zatímco zdravé buňky zůstávají nedotčené. Citrón pak je účinný zejména při rakovině prsu.

Málokdo už pak ví, že nejdravější je pak citrónová kůra. Člověk by měl denně zkonzumovat aspoň jeden celý citrón a to nejlépe ve zmražené formě.

zmrazeny-citron3

 

 

Před zmražením je důležité citrón pořádně omýt. Poté doporučujeme nakrájet na menší části, to zmražení urychlí. Zmražené citróny pak můžete nastrouhat nebo rozemlít do domácí zmrzliny, smoothie, salátu nebo limonády.

Za týden by měl člověk pozřít aspoň 150 gramů takto upraveného citrónu. Oživí to chuť vašeho jídla a pití, navíc získáte důležitou dávku potřebných vitamínů, které přináší hned několik zdravotních výhod.

 

Limonoidy jsou přínosné i pro léčbu:

leukémie
rakoviny jater
rakoviny prostaty
rakoviny slinivky
rakoviny tlustého střeva

zmrazeny-citron2