Úvod KRÁSA A MÓDA Ani jste netušili, že tyto malé bílé tečky mohou až tak mnoho...

Ani jste netušili, že tyto malé bílé tečky mohou až tak mnoho prozrazovat o vašem zdraví. Naučte se, jak je odstranit


Milia jsou bílé tečky kolem očí a nosu a je to jedno z nejčastějších kožních onemocnění. Ačkoli to obvykle postihuje novorozenců, ani u dospělých není toto onemocnění výjimkou. Zbavit se těchto bílých teček je často dlouhý proces, stojí to nemalé peníze a také mnoho času stráveného u kožního lékaře. Ne vždy tomu tak ale musí být. V tomto článku se dozvíte, jak se milií můžete zbavit i pomocí přírodních prostředků.

Než začnete, je důležité správně identifikovat toto onemocnění.

milie

 

 
Tyto bílé tečky nesvědí, nebývají zanícené ani bolestivé, ale často snižují naše sebevědomí. Je to tedy spíše kosmetický problém.

Použijte peeling ze šťávy citronu a cukru.
Citrony mají antibakteriální, antiseptické a antioxidační vlastnosti. Zkombinujte 2 lžíce cukru, šťávu z poloviny citronu a 1 lžičku olivového oleje. Jemně masírujte a nechte působit 20 minut.

milie1

Medový peeling.
Med zabraňuje vysoušení a udržuje pokožku hydratovanou. Surový med může pomoci i pokud se vám loupe vrchní vrstva kůže. Můžete si udělat peeling tak, že smícháte surový med s cukrem.

milie2

 

 

 
ricinový olej
Ricinový olej pomáhá kontrolovat produkci kožního mazu a má léčivé a antibakteriální vlastnosti. Masku si připravíte tak, že smícháte stejný díl olivového a ricinového oleje. Masku aplikujte na obličej, a když se úplně vstřebá, tvář si opláchněte.

milie3

Vyzkoušejte čajovníkový olej
Čajovníkový olej nejen že léčí bílé „mléčné“ tečky, ale má také uklidňující účinky na vaši pokožku. Umyjte si obličej a poškozená místa si jemně natřete čajovníkovým olejem. Je vhodné aplikovat jej i na noc.

milie5

 

 
Odličujte se před spaním
Rada nad zlato. Make-up ucpává póry a může vést k různým kožním problémům.

milie9

granátové jablko
Opečte v troubě slupky z granátového jablka a pak je rozdrťte na jemný prášek. Prášek můžete smíchat i s citronovou šťávou a namazat si ho na tvář jako masku. Po 15 minutách obličej opláchněte. Masku byste měli používat několik týdnů, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

milie6
loading...

Kam dál?