Ananasová dieta: Ztraťte pět kilo za tři dny tři


Ananas obsahuje enzymy, které mají příznivý vliv na činnost žaludku a střev a také aktivně bojují s nahromaděným tukem. Toto tropické ovoce má nízký obsah kalorií ale vysoký obsah draslíku, díky kterému je z těla odváděna i přebytečná tekutina. Můžete jej pěstovat i doma.

Ananasová dieta trvá většinou 2 až 3 dny, během kterých jíte výhradně jen ananas. Potřebujete samozřejmě čerstvý ananas a také neslazenou ananasovou šťávu. Ananas si rozřežete na kolečka a ty si rozdělíte na čtyři porce – snídaně, svačina, oběd a večeře a během celého dne pijete asi litr ananasové šťávy. Během těchto dvou dnů můžete zhubnout i 2 kg a to aniž byste se obávali o Vaše zdraví.

ananas-dieta1

 

 
Tato krátká dieta se může opakovat s krátkými přestávkami. Můžete však zkusit i dvoutýdenní ananasovou dietu, která je obohacena o bílkoviny. Během této diety můžete do jídelníčku zařadit i maso, žampiony, ovoce a zeleninu. Denní dávka by měla sestávat asi ze 600 g ananasu, 250 g masa nebo hub, zeleniny nebo ovoce. Maso by mělo být libové, je dobré proto odstranit přebytečný tuk a během diety omezit i přísun sacharidů. Během těchto dvou týdnů můžete shodit i 3 až 5 kg.

Třetí ananasová dieta trvá 5 dní, během nichž byste měli pít minimálně 2 litry vody, bylinných nebo ovocných čajů denně a stravovat byste se měli 4 – krát za den. K snídani si můžete připravit například 100g ananasu s 100g nízkotučného jogurtu a ovesnými vločkami, případně vejce s raženým krajícem chleba, máslo, losos a 50g ananasu.

ananas-dieta2

 

 
K obědu Vás zasytí brambory se sýrem a 100g ananasu případně krevetový salát se 100g ananasu. Lehká večeře zase sestává ze 100g rýže a 100g ananasu nebo 100g kuřecího salátu s ananasem. Velkou výhodou této diety je odstranění toxických látek z střev a ledvin a samozřejmě téměř žádný pocit hladu.

Dieta je však nevhodnou pro lidi s onemocněním zažívacího traktu, např. vředy na žaludku. Je třeba dávat pozor i na možnost alergie na ananas. V případě, že jste zdravý, se tato dieta doporučuje pouze v omezeně a ne dlouhodobě, protože dlouhodobé vystavení organismu kyselině Vám může způsobit zdravotní problémy.

Nevýhodou je, že po návratu k běžné stravě se mohou ztracené kilogramy vrátit. Tato dieta je především otázkou krátkého období, proto je dobré do budoucna upravit jídelníček tak aby Vám vysněná postava zůstala nastálo.

ananas-dieta3