Abyste snadno donosily a porodily dítě, gynekolog radí dělat toto… Povinnost pro každou ženu!


Zdraví ženy se musí chránit, protože bez něj by nemohla existovat žádná rodina.

Všichni víme, že orgány v oblasti pánve by měly udržovat v teple, neměli bychom vést promiskuitní život, měli bychom dodržovat osobní hygienu a podobně. Existuje však ještě jedna zásada, kterou ženy přehlíženy.

1

 

 
Rozcvička, přesněji – schopnost udělat šňůru. Tento cvik je užitečný pro ženské zdraví, alespoň to tvrdí gynekologové. Prozradíme vám, proč je vhodné, abyste každý den popracovali na roztahování svalů.

Výhody

Nejdůležitější věc – šňůra pomáhá regulovat menstruační cyklus.
Prevence před možností poklesnutí pánevních orgánů.
Je dokázáno, že ženy praktikující tento cvik, dokáží mnohem jednodušší počít dítě a zažít méně bolestí během porodu.
Zlepšujete prokrvení orgánů v oblasti břišní dutiny, čímž se chráníte před onemocněním urogenitálního systému – muži i ženy.
Zabraňuje křečovým žilám
Zlepšuje imunitní systém
2

 

 
Jak vidíte na obrázku, není to nic složitého. Nemyslete si, že to mohou dělat pouze mladí lidé. V 40-tce, 50-tce, dokonce i v 60-tce! Hlavní je, abyste při cviku neprováděly žádné náhlé pohyby a nespěchali. K získání výsledků budou stačit každodenní jednoduché cviky na protažení.

1) Udělejte výpad dopředu jednou nohou, ohnutá v koleni, úplně na celém chodidle tak, aby koleno s patou byly nasměrovány kolmo k podlaze. Dlaně položte po obou stranách nohou, ujistěte se, že hlavu držíte rovně a díváte se dopředu. Buďte v této poloze přibližně 1 minutu, můžete přemísťovat váhu v nohách jednou dopředu pak dozadu – napínáte tak svaly hráze. Totéž udělejte i s druhou nohou.
3

 

 
2) Narovnejte trup, prohněte hřbet dozadu a zvedněte ruce. Natáhněte se nejvíce jak můžete a připojte k tomu vaše dlaně. Vyrovnejte ramena a zůstaňte v této poloze asi 1 minutu. Cvičení je vhodné na rozcvičení svalů páteře. Vyměňte si opěrnou nohu a opakujte totéž.
4

3) Jednu nohu ohněte v koleni a dejte ji dopředu, druhou vyrovnejte dozadu. Dlaně položte dopředu na podložku, jak je to uvedeno na obrázku. Hrudník tlačte k podložce a dbejte na to, aby byl v poloze paralelně se zemí. S každým výdechem se pokuste jít níže a níže. Následně si nohy vyměňte a cvik opakujte ještě jednou.
5

 

 
4) Podobně jako v předchozí poloze, ale pokuste se hrudníkem a bradou dotknout podložky.
65) Konečná poloha – podélná šňůra nebo maximální šňůra, kterou můžete udělat.

7