9 úžasných změn na Vašem těle, když budete jíst 2 vejce denně.


Určitě jste už slyšeli nejeden názor o tom, jak je nebezpečné konzumovat příliš mnoho vajec způsobujících vysoký cholesterol. Nicméně, nejedna studie prokázala, že vejce jsou výborným zdrojem bílkovin, které jsou pro naše tělo tak důležité.

1

Odborníci na výživu se domnívají, že pro normální fungování organismu, by měl dospělý člověk konzumovat 2-3 vejce denně.

Co se stane, pokud si dopřejete každý den 2 vajíčka?

Snižuje se riziko kardiovaskulárních chorob

Finští vědci dokázali, že 4 vejce týdně chrání tělo před kardiovaskulárními chorobami a poruchami endokrinního systému. Vajíčka v sobě obsahují tzv. „Dobrý“ cholesterol, který našemu tělu neubližuje a naopak ho posiluje.

2

 

 

Zlepšují průběh těhotenství

Vejce obsahují vitamin B4 o kterém je známo, že stimuluje činnost srdce, pomáhá organismu zbavit se toxinů a vedlejších účinků antibiotik. Kromě B4 se v nich nachází také vitamín B9 – kyselina listová, potřebná pro vývoj centrálního nervového systému nenarozeného dítěte.

3

Zpomalují proces stárnutí

Vaječné žloutky obsahují velké množství karotenoidů (antioxidantů), které zpomalují rychlost stárnutí našeho těla.

4

 

 

Snižují riziko vzniku rakoviny

Studie zveřejněná v časopise Breast Cancer Research ukázala, že ženám konzumujícím vejce každý den se riziko rakoviny prsu snižuje o 18%.

5

Zlepšený stav kůže i vlasů

Vajíčka jsou bohaté na biotin, vitamin B12 a bílkoviny. Tyto živiny jsou důležité pro zdraví vlasů a krásnou pleť. Při pravidelné konzumaci budou dokonce i vaše křehké vlasy lesklejší a pevnější.

6

 

 

Zlepšení zraku

Je to díky tomu, že vejce obsahují množství vitamínu A, lutein a zeaxantin.

7

Přebytečná kila zmizí

Vejce jsou považovány za jeden z nejlepších produktů zdravé výživy, protože jejich glykemický index se rovná nule. Na jejich strávení potřebuje organismus mnoho energie, což vyúsťuje ke snížení hmotnosti.

Lidé trpící nadváhou by si měli k snídani dopřát vaječný pokrm, aby se urychlil proces hubnutí. Ukázalo se, že lidé konzumující takové snídaně se až o 65% rychleji zbaví přebytečných kilogramů jako ti, kteří si ráno dopřejí stejné množství kalorií bohaté na sacharidy.

8

 

 

Zrychlení metabolismu

Vejce v sobě obsahují vyživující cholin, který je potřebný při různých metabolických procesech v našem těle.

9

Posílení kostí

Téměř každý ví, že vitamin D a vápník jsou potřebné pro naše kosti a zuby.

10

Jeden produkt a tolik výhod! Zakomponujte vajíčka do své každodenní stravy a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Sdílejte tento článek i s vašimi přáteli!