9 důvodů, proč byste nikdy neměli vyhazovat slupku z cibule


Když jdete připravovat nějaké dobré jídlo, co uděláte jako první? Asi se shodneme, že jako první nejčastěji oloupeme a nakrájíme cibuli. Slupky však skončí v koši, v lepším případě v bioodpadu. Zde bych vás zastavila. Zkuste to jinak a slupky z cibule nevyhazujte. Možná jste nevěděli, ale mají v sobě spoustu vitamínů a minerálů a mají skvělé a ověřené účinky na naše zdraví.

Léčivé schopnosti slupky z cibule jsou známé už léta. Více se ale využívají v lidovém léčitelství. Látky ve slupce mají dokonce příznivý vliv i na celkovou regeneraci organismu. Dnes vám řekneme, proč není nutné slupku vyhazovat. Věřte mi, takové vlastnosti nenajdete v žádném kosmetickém přípravku a ani v lécích.

cibule-slupka1

 

 
Některé užitečné vlastnosti cibulové slupky

potravinářské barvivo

Toto asi všechny dobře známe. Za pomoci cibulové slupky jsme určitě už několikrát barvily vajíčka na velikonoce. Cibulová slupka je přírodní a neškodné barvivo, které se používá k barvení již od středověku. Navíc, odstíny hnědé můžete měnit podle toho, jak dlouho budete slupku vařit.

na vlasy

Odvar z cibulových slupek posiluje vlasy a po této kúře vypadají mnohem živější. Mnoho žen dokonce cibulový odvar používá k barvení vlasů. Vše bez chemie!

na průdušky

cibule-slupka2

 

 
Vývar z cibulových slupek je vhodné použít při akutním zánětu průdušek a když se chcete zbavit nepříjemného kašle. Z tohoto odvaru si můžete připravit i obklady. Stačí, když do hrnce nalijeme sklenici vody a necháme cibulové slupky vařit cca 15 minut. Pak v tomto odvaru namočíme žínku a přikládáme na problémové oblasti. Obklad aplikujeme 3krát denně po dobu půl hodiny.

Při onemocněních ledvin a močového měchýře

Do hrnce si dáme dva šálky vody a 1 šálek slupek z cibule. Celé to povaříme 30 až 45 minut. Pak 3-4 krát denně konzumujeme 1 polévkovou lžíci. Výborný lék na problémy i při zánětech močového měchýře a problémy s ledvinami.

proti stomatitidě

Při této nepříjemné nemoci vyplachujeme dutinu ústní odvarem ze slupek, který se připravuje stejně jako když ho používáme k vnitřnímu užití.

Při kožních onemocněních

cibule-slupka3

 

 
Cibulové slupky si poradí s bradavicemi, plísněmi, drobnými rankami a dermatitidou. Postup je jednoduchý. Slupky si umeleme na jemný prášek a smícháme je s vazelínou v poměru 2: 3. Mastičku aplikujeme na postižená místa 2krát za den. Prápravok následně skladujeme v chladničce.

Při křečových žilách

Nasekáme si trochu cibulových slupek a smícháme je s 2 lžícemi olivového oleje. 10 dní necháme tuto tinkturu na chladnějším místě a když si vzpomeneme, lahvičku promícháme. Následně získáte vynikající masážní olej, pomocí kterého si masírujeme nohy a zejména křečové žíly, které nás trápí.

při nachlazení

V zimním období je velmi snadné onemocnět. Chcete-li tip na skvělý lék, stačí když si připravíme 4 lžíce nakrájených cibulových slupek (můžeme nakrájet i cibuli samotnou, účinek je lepší) a dáme ji na páru nad vařící vodu. Na hlavu si můžeme přehodit ručník a inhalujeme výpary po dobu 3-5 minut. Ucpání nosní sliznice je zázrakem pryč!

Na posílení imunity

Odvar z cibulových slupek je jedním z nejlepších přírodních léků a prostředků na posílení imunitního systému organismu. Je to prostě nenahraditelná prevence proti mnoha nemocem.

Uvařte si tyto tradiční domácí medicíny a uvidíte sami. Já si pamatuji, že v dětství nám mamina připravovala odvar z cibule a cibulový sirup když jsme byli nemocní. Vždy pomohl!

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte tyto šikovné rady sdílet i se svými přítelkyněmi. My vám přejeme, ať vás všechny nemoci obcházejí, ale pokud by se náhodou nějaké zdravotní problémy dostavily, vyzkoušejte tyto babské recepty a uvidíte. Věřím, že vám pomohou.

cibule-slupka4