9 DOMÁCÍCH masek proti vypadávání vlasů, PO KTERÝCH BUDOU VAŠE VLASY RŮST DO KRÁSY


Vypadávání vlasů nezná věkové ohraničení. Důvodů k tomu je několik, například dědičnost, faktory životního prostředí, stres, deprese, těhotenství nebo nedostatek vitamínů v těle.

Tento problém nesmíte brát na lehkou váhu a s léčbou byste měli začít nejdřív, pokud nechcete zůstat plešatí.

Ukážeme vám několik receptů na domácí masky s nimiž budou vaše vlasy růst do krásy, zdraví a pevnosti. Před tím, než si masku aplikujete na vlasy, ujistěte se, že nejste na její složení alergičtí. Naneste si ingredience na zápěstí a pokud po 1 hodině nezpozorujete žádné zarudnutí či svědění, můžete si ji aplikovat i na pokožku hlavy.

Maska z vaječného žloutku a zeleného čaje

vlasy-vypadavani1

 

 
Vajíčka jsou bohatým zdrojem bílkovin, které přispívají k posílení vlasových folikul. Vitamin A zabraňuje tvorbě lupů, vitamin D podporuje růst vlasů a vitamin E zlepšuje krevní oběh. Zelený čaj je vynikající antioxidant a stimulátor růstu vlasů.

1 vaječný žloutek
2 polévkové lžíce použitých lístků ze zeleného čaje

Smíchejte tyto dva komponenty a naneste si masku na pokožku hlavy. Dejte si na hlavu ručník nebo čepici na koupání a nechte působit 30 minut. Následně si vlasy smyjte šamponem a chladnější vodou.

Maska s vitamínem E

Olej na vlasy (kokosový, mandlový, olivový, jojobový …)
3 kapsle vitaminu E

Vše smíchejte, vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 30 minut. Pokud si přejete, masku si můžete nanést i na celou noc. Vlasy si zabalte do sprchové čepice a obtočte jejich teplým ručníkem.

cibulová maska

1 cibule
1 lžíce medu

Cibuli rozmixujte v mixéru a přidejte k němu lžíci medu. Výslednou směs vetřete do pokožky hlavy. Nechte působit 40 minut a smyjte teplou vodou spolu s octem.

Maska z vaječného žloutku a banánu

vlasy-vypadavani2

 

 

1 zralý banán
1 vaječný žloutek

Celý banán rozmačkejte a přimíchejte k němu vaječný žloutek. Masku aplikujte na hlavu a nechte ji tam alespoň 30 minut. Banán se těžko vymývá, proto si masku smyjte jemným šamponem a teplou vodou.

medová maska

1 lžíce medu
1 lžíce koňaku
1 žloutek
1 čajová lžička ricinového oleje
Kapsle vitaminu A a E

Smíchejte med s ricinovým olejem, vaječným žloutkem a koňakem. Pro ještě lepší výsledek přidejte vitaminy A a E. Naneste masku na vlasy, zabalte je do ručníku a počkejte 1 hodinu. Na smytí použijte opět jemný šampon.

Maska z avokáda

2 lžíce olivového oleje
1 lžíce medu
1 zralé a rozmačkané avokádo

Rozmíchejte si olivový olej s medem a přidejte avokádo. Aplikujte na vlasy a po 20 minutách si je umyjte šamponem.

Maska z jogurtu a vaječného žloutku

125g bílého jogurtu
2 žloutky
125g majonézy

Vše promíchejte, masku naneste na pokožku hlavy a nechte 1 hodinu působit. Smyjte šamponem a chladnější vodou.

Maska z ovesných vloček a mléka

5 lžic mléka
5 lžic ovesných vloček

Smíchejte přísady a nechte je hodinu odstát. Před použitím si rozčešte vlasy a masku nechte účinkovat 20 minut. Nakonec si vlasy umyjte šamponem.

Maska z kokosového a olivového oleje

1 lžíce olivového oleje
2 lžíce kokosového oleje

Oleje smíchejte a vetřete masku od kořínků až ke konečkům vlasů. Zabalte si vlasy do igelitového sáčku a na vrch si dejte čepici na sprchování. Po hodině si smyjte masku bylinným šamponem.

Tyto masky vám pomohou zastavit vypadávání vlasů a dodají jim zdravý lesk. Masku aplikujte 2x týdně a vaše trpělivost se vyplatí!