8 signálů, které vám tělo zahlásí před blížícím infarktem. Neignorujte jejich


Infarkt si většinou představujeme jako silnou bolest v prsou, která udeří když to nejméně budeme čekat. Vůbec to tak nemusí být, s tím souvisí několik příznaků. Takzvaný tichý infarkt se hlásí bez varování. Na toto nesmíme zapomenout a musíme věnovat pozornost varovným příznakům.

Kašel
Přetrvávající kašel může být signálem infarktu. Jde o následek nahromadění tekutiny v plicích. Někdy to i znamená vykašlávání krvavého hlenu z plic. Toto byste rozhodně neměli přehlédnout a okamžitě bez odsouvání zajít k lékaři!

Únava a zadýchávání
Takovým způsobem vám tělo říká, že potřebuje odpočinek, ale zároveň to může být příznakem problémů se srdcem. Pokud se často cítíte unavení nebo vyčerpaní, měli byste navštívit kardiologa

Tyto příznaky jsou typické a nebezpečné – u žen nebo mohou hlásit nebezpečí infarktu několik měsíců dopředu.

Úzkost a slabost
Ne nadarmo se říká, že při strachu, obavách nebo panice se cítíme jako by se nám svírala hruď. I tak se projevuje hrozící infarkt – lidé jej popisují jako náhlý a naléhavý strach ze smrti a vnímání bezprostřední hrozby.

Bolest v různých částech těla
Bolest a brnění, se často projevuje v podobě křečí, které mohou vystřelovat do různých oblastech těla. Pozor především pokud vám brní v levém rameni. Dalšími příznaky je bolest v ramenou, zádům, v nadbřišku, dokonce v krku nebo dolní čelisti.

 

 
Problémy s trávením, nevolností, zvracení
Tyto příznaky pociťujete před infarktem až v 80 procentech všech případech. Nebezpečné může být právě to, že málokdy se to spojuje se srdcem a často se to mění s následky nějakého jídla nebo s pálením žáhy.

Pocení
Větší pocení souvisí s důsledkem fyzické aktivity – patří však ik častým příznakem blížícího se infarktu. Pumpování krve přes cévy, zúžené krevní sraženiny, je pro srdce namáhavé. Tělo se proto brání pocením, aby se vyrovnalo s tělesnou teplotou. Studený pot a bledá, lepkavá pokožka a většinou pocení v noci, může být to nejhorší. Proto se okamžitě jděte vyšetřit a poslat na EKG.

Bolest a tlak v prsou
I když se skutečně nevyskytuje ve většině případů, tak i tak patří k nejtypičtějším příznakům. Pokud to pocítíte, měli byste někoho poprosit aby zavolal záchranku. nepokoušejte se dostat do nemocnice sami, nemuseli byste do nemocnice přijít, cestou byste mohli ohrozit sebe a také okolí. Nic nezkazíte, když si vezmete aspirin – pomáhá při ředění krve.

Oteklé nohy

Srdeční selhání způsobuje zadržování vody v těle. Výsledkem jsou otoky, nejčastěji v kotnících, lýtkách nebo na břiše, často se to doprovází nevysvětlitelným přibíráním – ve skutečnosti přibíráte na váze kvůli obsahu zadržované vody.

 

 
infarktsignaly1