8 SIGNÁLŮ, díky kterým vás OČI varují před zdravotními potížemi!


Lidské oči dokáží prozradit hodně. Odrážejí nejen náš vnitřní svět, ale i naše nemoci. Bolest očí může signalizovat vážnější onemocnění, o kterých jste možná ani neměli tušení.

Přečtěte si, jak vám vaše oči naznačují přítomnost onemocnění v těle

Ječné zrno

hypertyreoza1

 

 
Sice vám dokáže způsobit otravnou bolest, ale obvykle po několika dnech zmizí. Pokud však v průběhu 3 měsíců ječné zrno neodešlo, může to znamenat vzácnou formu rakoviny známé jako karcinom mazových žláz. Totéž se týká zrna, které se pravidelně objevuje na stejném místě.

ztráta obočí

hypertyreoza2

K vypadávání chloupků dochází z různých příčin. V případě, že porost obočí začne řídnout, může jít o poruchu štítné žlázy.

rozmazané vidění

hypertyreoza3

 

 
Pokud často používáte počítač, můžete zažít pocit pálení očí nebo rozmazané vidění. Pokud se vám obraz rozmazává, když se podíváte na obrazovku, pravděpodobně jste se stali vlastníky syndromu počítačového vidění. V budoucnu vám to může přinést nepohodlí a měli byste okamžitě navštívit svého očního lékaře, aby vám předepsal oční kapky a vitamíny.

slepá skvrna

hypertyreoza4

 

 
Malá slepá skvrna v oblasti zorného pole může mít hluboký význam. Pokud jste ji viděli jako blikající světlo nebo vlnovku, může jít o výsledek migrény. Výskyt slepé skvrny totiž provází bolest hlavy.

vytřeštěné oči

hypertyreoza5

Nejčastější příčinou vypouklých očí je hyperaktivní štítná žláza, známé onemocnění také jako hypertyreóza.

Zažloutlé oční bělmo

hypertyreoza6

 

 
Tento stav je znám jako žloutenka, objevuje se u dětí s nevyvinutou funkcí jater, ale také se vyskytuje i u dospělých. Pokud postihne dospělého člověka, může to naznačit problémy s játry, žlučníkem nebo žlučovými cestami.

rozmazané vidění

hypertyreoza7

Lidé, kteří trpí diabetem mají větší předpoklad na oční choroby. Nejběžnější je diabetická retinopatie, která postihuje sítnici v oku a je hlavní příčinou slepoty u dospělých.

Dvojité vidění, mdlé vidění nebo ztráta zraku

hypertyreoza8

Pokud u sebe náhle zaznamenáte výše uvedené příznaky, ihned navštivte lékaře. Může totiž jít o cévní mozkovou příhodu.

Naučte se porozumět signálem svého těla, protože je tím nejlepším rádcem!