8 nejlepších kosmetických „vychytávek“, o kterých jste dosud určitě nevěděli


U některých fotografiích a videích si říkám, že make-up je hotové umění. Hlavním úkolem líčení je však skrýt naše nedostatky a vyzvednout to hezké. Každá žena má jiné přednosti, ať už je to tvar očí, plné rty, krásné lícní kosti, nebo dokonalé obočí. Připravila jsem si pro vás „vychytávky“ a věřím, že se stanou součástí i vašeho „make-upů“ života.

Péče o kosmetické štětce
Kvalitní štětce vám mohou vydržet i roky, a tak se do nich vyplatí investovat. Chcete-li zachovat své štětce v dobrém stavu, postupujte podle těchto jednoduchých, ale účinných kroků. Nenechávejte své štětce špinavé, protože kosmetika může poškodit štětiny. Pravidelně je myjte buď pomocí šamponu, nebo různých přípravků k tomu určených. Nechte je přirozeně uschnout na papírovém ubrousku.

makeup8

Nemusíte investovat do peelingů
Ne vždy je třeba do kosmetiky hodně investovat. Dnes si už snadno můžete vytvořit vlastní peeling a vaše pokožka bude hebká, jemná a krásná. Stačí smíchat 4 lžíce cukru nebo soli, 3 lžíce olivového oleje a pár kapek přírodního voňavého oleje. Jemně vmasírujte do pokožky a opláchněte teplou vodou.

makeup7

 

 
Pečujte o své rty
Aby vaše rty vypadaly s rtěnkou dokonale, musíte se o ně starat. Aplikujte peeling a hlavně hydratujte. Já mám osobně vždy po ruce balzám a když jsem doma, nosím ho i celý den. Peeling na rty snadno vytvoříte pomocí stejných dílů hnědého cukru a olivového oleje. Takto budou vaše rty vždy připravené na rtěnku.

makeup6

Nekupujte tmavší make-up na léto
Není třeba mít několik make-upů, které pořádně ani nevyužijete. Zkuste jednotlivé odstíny míchat. Pokud například nechcete investovat do tmavšího make upu na léto, smíchejte svůj klasický odstín s trochou bronzeru. Někdy je to mnohem lepší, rychlejší a hlavně levnější řešení, než nákup nového odstínu. Hlavně pokud se při umělém osvětlení v drogerii nevíte trefit do správného, ​​tak jako já.

makeup5

 

 
Nepřehánějte to s pudrem
Znáte to. Nalíčíte se a pak máte ještě hodinku čas. Najednou spatříte nějakou nedokonalost a znovu se přepudrujete. Takhle to jde celou hodinu a vy máte na obličeji několik vrstev pudru. Zkuste se nalíčit a až těsně před odjezdem si nanést pudr. Zabráníte tak tomu, abyste vypadali jako pocukrované koláč.

makeup4

dokonalá rtěnka
Chcete-li, aby vám rtěnka vydržel opravdu několik hodin, zkuste tento jednoduchý trik. Já to dělám tak, že na narúžované rty si přiložím papírový kapesník a na štětec si nanesu trošku pudru. Rty přes kapesník zapudrovat a je to. Rtěnka se vám nebude odstrkovat na zuby a navíc vytvoříte polomatný efekt.

makeup3

 

 
Perfektní linka je základ
Nevím, jak je to u vás, ale já si při každém mém líčení kreslím linku. Samozřejmě, ne vždy se mi podaří dokonalá a ne vždy jsou obě stejné, ale snažím se. Je mnoho návodů, jak na dokonalou linku. Na tento konkrétní budete potřebovat jen lepicí pásku. Umístěte kousek pásky u vnějšího koutku oka v požadovaném úhlu a vykreslete čáru. Pak už jen třeba určit tloušťku a je to.

makeup2

odličujte se
Možná jste nevěděli, že odlíčit se nemusíte jen speciálními kosmetickými prostředky. Můžete použít kokosový olej, mandlový olej, nebo takový, který vám nejvíce vyhovuje. Použít můžete i vazelínu, která je na odličování skvělá. Stačí kousek nanést na odličovací tampon, přiložit na oko, chvilku počkat a jemně odlíčit. Takové mastnější produkty skvěle fungují na odlíčení voděodolného make-upu.

makeup1

Máte nějaké osvědčené triky? Podělte se o své názory v komentářích.