Úvod DŮM A ZAHRADA Byt 8 designerských tajemství, aby i Váš domov vypadal jako ten z magazínu!...

8 designerských tajemství, aby i Váš domov vypadal jako ten z magazínu! Dokonalá inspirace!


Procházky kolem IKEI, nejslavnějšího obchodního domu s nábytkem na světě, si všimněte, že všechny jejich interiéry mají hodně společného: všechny jsou originální, moudře organizované a neuvěřitelně útulné.

Rozhodli jsme se Vás proto naučit triky skandinávského interiérového designu, které používají designéři IKEA. Zde je to, co byste měli dělat, aby Váš domov vypadal atraktivně a jedinečně jak z obálky časopisu.

Zvolte správnou barvu!

Barva místnost vizuálně změní: například světlé barvy mohou dokonce i malý byt proměnit v prostornější. Nedávno je však ve většině domácností tendence k „50 odstínům béžové“. Ano, tato barva vypadá aristokraticky, ale béžová není jediná dobře vypadající barva. Můžete si vybrat světle modrou, levandulovou, mátovou, různé odstíny šedé – budou vypadat svěže a neméně luxusně.


Zde je příklad šedé v interiéru.

Použijte správné akcenty!

Jasné akcenty na monotónním pozadí se mohou stát vrcholem Vašeho interiéru. Mohou to být živé polštáře, koberce, stínidla, malby – vše!Můžete také přidat akcent pomocí geometrických a abstraktních vzorků.

Nebojte se experimentovat!

Odvažte se experimentovat nejen s nábytkem a příslušenstvím, ale také s takovými základními věcmi, jako je podlaha. Jen si pamatujte, že „aktivní“ podlaha vyžaduje, aby jiné prvky byly více či méně neutrální, aby nedošlo k tomu, že se vše změní v extravagantní směs.

Hrajte si s prostorem!

Barva není jediný způsob, jak zpříjemnit prostor. Zrcadla mohou například zvětšit prostor.

Zvolte správné osvětlení!Čím více světla, tím lépe. Můžete použít zcela odlišné vzory osvětlení: centrální osvětlení, zapuštěné osvětlení, akcentní osvětlení, stolní lampy, stojací lampy atd.

Nezapomeňte na výzdobu!

Neváhejte použít rostliny ve Vašem interiéru. Každý pokoj pak bude vypadat svěžeji!

Všechny druhy doplňků – měkké pokrývky, koberce, dekorativní polštáře, abstraktní malby, plakáty, minimalistické hodiny, světlé květináče, tkané koše, vázy s ovocem – to všechno učiní pokoj jemným a živým.

Nepřehánějte to!


Tradiční strop – rovnoměrný a omítnutý – je nejlepší volbou. Snažte se vyhnout víceúrovňové konstrukci a štukové práci!

Jediné, co můžete přehnat, je postel!

Pamatujte si: pokud je v ložnici postel, měla by vypadat královsky. Používejte přehozy, spoustu polštářů a měkké huňaté koberce. Postel by se měla stát nejpohodlnějším místem ve Vašem domě … tak útulná, že budete chtít lehnout, jakmile ji uvidíte.
loading...

Kam dál?