Úvod RADY A TIPY Do života 7 výrobků, o kterých netušíte, že způsobují rakovinu a máte je doma

7 výrobků, o kterých netušíte, že způsobují rakovinu a máte je doma


I když se možná doma cítíte bezpečně, zdá se, že naše domovy nejsou tak čisté, jak to bylo v minulosti.
Na dnešní dobu máme mnoho škodlivých produktů, jako je šampon, plast, guma, parfém, barviva a ty obsahují škodlivé rakovinotvorné látky. Mezi ně patří formaldehydy, nitrobenzen a methylenchlorid.
Následujících 7 položek nejsou tak škodlivé, jak jsme si možná mysleli, ale mohou vést ke zdravotním problémům, takže nejlepší bude, když se jim dokážete vyhnout s cílem zlepšit prostředí, ve kterém žijete s vaší rodinou.

Šampón
Klasické konvenční šampóny obsahují mnoho toxinů. I když není přímo prokázáno, že by některé složky způsobovali rakovinu, už jenom přítomnost určitých toxických látek by člověka měla něco říci.

zpusobujerakovinu3

Svíčky
Americká komise, která se specializuje na ochranu spotřebitelů, zjistila, že až 40% prodávaných svíček na americkém trhu (převážně od Asijských dodavatelů) obsahují při pálení karcinogenní látky!
Nejhrozivější složkou je, že při pálení vonní svíčka uvolňuje až 5krát větší množství olova, než je maximální možná hranice.
Proto doporučujeme – kupujte svíčky pouze ze včelího vosku!

zpusobujerakovinu1

Osvěžovač vzduchu
Obsahují prchavé organické sloučeniny, karcinogenní látky, naftalíny a další nebezpečné látky!
Americká univerzita udělala roku 2008 velkou studii pro americkou vládu, která potvrdila, že takřka 90% osvěžovačů vzduchu vypouštělo do prostoru nějakou škodlivou látku (člověk se nemůže divit, všechny osvěžovače jsou založené na chemických reakcích).
Doporučujeme používat pouze přírodní a éterické oleje bez přídavků!

zpusobujerakovinu5

Insekticidy a pesticidy
I když většina přípravdů proti parazitům a hmyzu považujeme za bezpečné, i takovéto produkty můžou být potencionálně nebezpečné pro lidi, domácí zvířátka ale i přírodu.

Sprchové závěsy
Plastové závěsy můžou uvolňovat škodlivé toxické látky známé jako prchavé organické chemikálie.

zpusobujerakovinu2

Výtvarné pomůcky
Výzkum ukázal, že některé produkty na malování, jsou složené z toxických látek a můžou tedy být také potencionálním nebezpečím a to hlavně pro děti, které s nimi malují (Většina jich je z Asijských zemí).

Antiperspiranty
Většina běžných deodorantů obsahuje sloučeniny, které mají spojitost s virulentní rakovinou!
Jak se tomu bránit? Používejte přírodní antiperspiranty a nebo s zkuste vyrobit vlastní 🙂

zpusobujerakovinu4

 
loading...

Kam dál?