7 vychytávek, které vám usnadní LÉTO


Zábava s přáteli, odpočinek a krásné počasí je nepochybně to, co na létě milujeme. Nicméně, některé aspekty tohoto ročního období nám dají pořádně zabrat. Právě proto se vám tyto triky určitě sejdou.

1. Pokud se písek lepí

Písek nepochybně k dovolené na pláži patří, ale pokud se lepí tam kam nechceme, umí být velmi nepříjemný. Dobrým řešením tento problém je dětský pudr, který můžeme aplikovat například na chodidla nebo jiná místa. Pudr absorbuje vlhkost i mastnotu a navíc zůstane po něm vaše pleť vláčná.

2. Mražené Aloe vera

Aloe vera je jedním z nejlepších způsobů, jak uklidnit spálenou kůži. Dejte si do formiček na led zamrazit gel z aloe vera a vždy když budete potřebovat uklidnit pokožku bude po ruce.

3. Lak na nehty v chladničce

Teplo působí na mnoho věcí v našem okolí. Pokud se vám v létě stává, že lak je velmi hustý, dlouho schne a špatně se nanáší, je to způsobeno právě teplem. Proto pokud chcete těmto problémům předejít, uchovávejte své laky během letního období v chladničce.

4. Vyrážka v bikinách

Pokud se vám po holení v oblasti třísel či nohou objevují drobné pupínky, pomůže vám heřmánkový čaj. Pár sáčků čaje dáme do horké vody a na 15-20 minut necháme vychladnout v chladničce. Následně tyto sáčky přikládáme na podrážděná místa a necháme působit.

 

 
5. Umyté vlasy bez mytí

Na několik denních festivalech vám určitě padne vhod použít suchý šampon. Ten absorbuje přebytečnou mastnotu a vaše vlasy tak budou vypadat jako právě umyté. V drogeriích už najdeme i verze pro tmavé vlasy.

6. Repelent v kapse

Otravné komáry dokáží pokazit pěkný letní večer. Pokud je vaše pokožka citlivá na repelent, zkuste nastříkat jednu nebo dvě kapesníky repelentem a dejte si je do kapsy kalhot. Případně si můžete kapesníkem potřít i oblečení. Jeho účinek bude stejný a vydrží tak delší dobu.

7. Mléko na opalování jako úschovna cenností

Bez mobilu či klíčů od auta ani na krok? Takto šikovně si je můžete ukrýt před případnými zloději.